Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Rozpoczęcie półkolonii letniej 2018

Dodał : GS Data: 2018-08-01 12:28:12 (czytane: 268)

Wzorem lat ubiegłych Gmina Czarnocin jako współorganizator wraz ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej w Warszawie realizuje już po raz kolejny wypoczynek letni w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Czarnocin.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Półkolonie cieszą się w środowisku dużym zainteresowaniem i również w tym roku bierze w nich udział imponująca liczba uczestników, bo 68 dzieci w wieku od 6 do 13 lat. W roku 2018 miejscem realizacji tej formy wypoczynku jest Zespół Szkolno- Przedszkolny w Czarnocinie.

Wypoczynek letni w formie półkolonii w 2018 roku w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 375,00 zł na każdego uczestnika.

W dniu 30.07.2018r. miało miejsce uroczyste rozpoczęcie wypoczynku. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Pieron, jako koordynator półkolonii letniej, w imieniu Pani Wójt Gminy Czarnocin powitała wszystkich uczestników i opiekunów oraz życzyła wszystkim bezpiecznego i udanego wypoczynku letniego.

Półkolonia rozpoczęła się od spotkania z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej. Tematyka spotkania dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w lesie na wycieczkach, podczas drogi do domu, bezpieczeństwa w gospodarstwie czy domu. Poruszone również były problemy społeczne: przemocy oraz skutki spożywania alkoholu. Pracownik GOPS przedstawił prezentacje multimedialną, natomiast funkcjonariusze mundurowi przybliżyli specyfikację służby mundurowej, udostępnili sprzęt służbowy, który pozwolił naocznie poznać charakter pracy w służbie społeczeństwu oraz przeprowadzili quiz sprawdzający wiedzę dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

Pierwszy dzień był dniem który miał zaznajomić dzieci z zasadami które będą obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie. Dzieciaki zostały podzielone na grupy i poznały swoich opiekunów kolonijnych. W ramach półkolonii przewidziane są liczne wyjazdy do kina, na basen i wycieczki po najbliższym terenie.

Wszystkim uczestnikom półkolonii życzymy udanego wypoczynku i wielu atrakcji.

Kalendarz

ue_stopka.jpg