Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

RELACJA Z WARSZTATÓW EKONOMICZNYCH I KULINARNYCH W RAMACH DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH POPŻ – 2017

Dodał : GS Data: 2017-11-21 13:54:10 (czytane: 246)

W dniu 18.11 br. w Szkole Podstawowej w Czarnocinie odbyły się warsztaty Ekonomiczne i Kulinarne w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 – podprogram 2017.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Na spotkanie przybyli: Pani Renata Kaczmarczyk – koordynator POPŻ Caritas Diecezji Kieleckiej, Pan Paweł Ćwik, Pani Maria Kasperek – Wójt Gminy Czarnocin, Ks. Adam Kornalski – Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Czarnocinie oraz koordynator w/w programu, Pan Jan Ścisło – Przewodniczący Parafialnego koła Caritas wraz z członkiniami, Pani Agata Lalewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarnocinie oraz Pani Małgorzata Pieron – po. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnocinie wraz z pracownikami socjalnymi oraz osoby korzystające z programu POPŻ.

Spotkanie rozpoczął Pan Jan Ścisło przywitał zaproszonych gości. Następnie głos zabrała Pani Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin, która w swoim przemówieniu podkreśliła jak bardzo ważną rolę pełni Czarnocińskie Koło Caritas dla całej społeczności gminnej. Pani Wójt kładła nacisk także na wagę współpracy instytucji samorządowej z pozarządową oraz realne efekty współpracy dla naszych mieszkańców gminy. Następnie głos zabrał Ks. Adam Kornalski w swoim słowie skierowanym do wszystkich obecnych na spotkaniu zaznaczył jak ważne jest dostrzeganie swoich talentów i pomnażaniu ich. Następnie głos zabrała Pani Renata Kaczmarczyk koordynator POPŻ o znaczeniu udziału w warsztatach towarzyszących.

Po oficjalnej części spotkania odbyły się jako pierwsze warsztaty kulinarne prowadzone przez zawodowego kucharza Pana Pawła Ćwik. Podczas warsztatów chętne uczestniczki spotkania przygotowały potrawy takie jak: smażone pierożki z konfiturą z dyni, buritto z naleśnika, domowe burgery. Pozostałe osoby słuchały, o zaletach danych produktów spożywczych, o których opowiadał Pan Paweł. Na koniec warsztatów kulinarnych każdy z uczestników spotkania spróbował przygotowanych dań podczas warsztatu.

W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty z edukacji ekonomicznej prowadzone przez Panią Renatę Kaczmarczyk. Podczas warsztatów były podkreślona rola budżetu domowego, planowania wydatków oraz oszczędzania pieniędzy w codziennych czynnościach domowych.

Na spotkaniu nie zabrakło także najmłodszych członków gminy. Rodzice, mieli możliwość zabrania swych pociech ze sobą, zaś dzięki gościnności Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Czarnocinie wszystkie przybyłe dzieci mogły miło spędzić czas w przedszkolu. Atrakcyjne gry i zabawy dla najmłodszych oraz opiekę zapewniły panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnocinie.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za przybycie.

Kalendarz

ue_stopka.jpg