Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Relacja z półkolonii letnich w Szkole Podstawowej w Sokolinie – gmina Czarnocin

Dodał : GS Data: 2019-08-05 08:37:47 (czytane: 149)

W dniach od 22.07- 02.08.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Leona Wójcickiego w Sokolinie odbyły się „letnie półkolonie”.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W półkoloniach uczestniczyło 71 uczniów z wszystkich szkół z terenu gminy Czarnocin czyli: ze Szkoły Podstawowej w Sokolinie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie oraz Szkoły Podstawowej w Cieszkowach. Opiekę nad uczestnikami sprawowało dziewięciu wychowawców + kierownik wypoczynku.

Celem zajęć w czasie wypoczynku było miedzy innymi:

- Kształtowanie nawyku zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu.

- Bezpieczeństwo pieszych na drogach, bezpieczeństwo nad wodą, na podwórku oraz prac polowych.
-Kształtowanie sprawności fizycznej i umysłowej.

-Rozwijanie zainteresowań uczniów.

-Integracja zespołu.

- Rozwijanie umiejętności wzajemnej pomocy, współpracy.

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników półkolonii przez kierownika półkolonii, oraz przedstawiciela GOPS-u, a następnie zapoznano z programem. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i zapoznali się z regulaminem półkolonii.

         Pierwszy dzień został zaplanowany w ten sposób, aby uczestnicy półkolonii lepiej się poznali. Zabawy integracyjne a zwłaszcza te z chustą animacyjną budziły ogromne zainteresowanie i wyzwalały wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Przyczyniły się do lepszego poznania i  integracji  dzieci. Następne zajęcia odbyły się już w grupach gdzie ustalono nazwy swoich grup, wykonano – znak grupy oraz wymyślono swój hymn.

Podczas półkolonii dzieci miały okazję do rozwijania zdolności plastycznych. Wykonywali różne prace plastyczne m.in. plakaty, karty do kroniki, konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo na wsi podczas prac polowych.”

       Aby wypoczynek dzieci podczas wakacji przebiegał bezpiecznie odbyły się spotkania:

- z przedstawicielami policji - Bezpieczne wakacje”, „Bezpieczny pieszy”

- z przedstawicielami KRUSu w Kazimierzy Wielkiej – pogadanka na temat bezpieczeństwa na wsi, wykonano karty pracy,

- zorganizowano wycieczkę do Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej. Dzięki tym zajęciom dzieci uzyskały i utrwaliły informacje o bezpiecznym korzystaniu z drogi, podniosły swój poziom ostrożności i wyobraźni o konsekwencjach nieprzemyślanych działań, uzyskały wiedzę o bezpiecznych i skutecznych sposobach reagowania i udzielania pomocy.

Koloniści kilkakrotnie byli w kinie w Busku Zdroju. Program wypoczynku był tak opracowany, aby było ciekawie, ładnie, zdrowo, bezpiecznie i patriotycznie. Koloniści dzień po dniu „zdobywali” tereny świętokrzyskie – wszystkie wyjazdy odbywały się po terenie naszego województwa. Zorganizowaliśmy wycieczki: do Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej gdzie zapoznali się z pracą strażaka oraz poznali ich bazę. Kolejnym punktem były Chęciny i spacer na górę zamkową oraz wejście do Centrum Nauki w Podzamczu Chęcińskim. Zorganizowaliśmy również wycieczkę do Wiślicy – zwiedzaliśmy Muzeum Archeologiczne oraz wzięliśmy udział w warsztatach. W drodze powrotnej nie obyło się bez odwiedzenia Złotej, a w niej zjawiskowej wystawy Ptaków – jedynej w naszym regionie. Odwiedziliśmy również „Ogród na Rozstajach: w Młodzawach gdzie mogliśmy podziwiać różnorodne rośliny i kompozycje rabatowe, w drodze powrotnej odwiedziliśmy przystań kajakową w Chrobrzu, siłownię oraz plac zabaw. Poza tym koloniści uczestniczyli w turniejach sprawnościowych oraz grach zespołowych między innymi – piłki nożnej oraz zabaw i gier na świeżym powietrzu.

Przez dwa tygodnie półkoloniści mieli okazję brać udział w wielu aktywnych zajęciach, co przekładało się na zdrowe spędzanie czasu. Ostatni dzień spędzili miło na dyskotece oraz grillu. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał wyprawki szkolne, słodycze oraz pamiątkowe dyplomy.

Kalendarz

ue_stopka.jpg