Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Recytatorskie laury dla Klaudii

Dodał : MCK Data: 2009-05-19 20:56:07 (czytane: 7044)

Klaudia Kobus, uczennica klasy II E Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej, zajęła trzecie w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Finał odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury, a Klaudia zdobyła laury w kategorii poezji śpiewanej. Wykonała utwory z tekstami Wojciecha Belona i Narcyzy Żmichowskiej, do których muzykę napisał Ireneusz Górski, instruktor Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Klaudia_Kobus_laureatka1.jpg

Klaudia Kobus była trzecia w finale świętokrzyskim turnieju recytatorskiego. (A. Ligiecki)


Trzecie miejsce w tak prestiżowym konkursie jest jednym z największych sukcesów w dorobku artystycznym licealistki. Kilka miesięcy temu Klaudia zdobyła nagrody w dwóch przeglądach piosenki Jacka Kaczmarskiego. Teraz czeka niecierpliwie na telefon z Warszawy - z wiadomością, że pojedzie też na finał krajowy konkursu młodych recytatorów.

/ALI/

źródło: Echo

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.180.174

-zVHP (2018-04-23 01:37:02)

Sltq

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg