Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Rajd samochodów terenowych przez Kazimierzę

Dodał : MCK Data: 2008-05-19 14:10:57 (czytane: 4967)

Na próbę terenową przyjadą kierowcy z różnych stron kraju. Najlepszy wróci do domu z pucharem burmistrza.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

1400 metrów jazdy z pedałem gazu wciśniętym w podłogę, 22 zakręty, cztery górki, dwie przeprawy przez rów z wodą, błoto po osie, "wilcze doły” - tak w największym skrócie prezentuje się trasa I Kazimierskiego Rajdu Samochodów Terenowych.

Pierwsza tego rodzaju impreza w południowej części regionu świętokrzyskiego odbędzie się w sobotę, 24 maja.


kazimierza_rajd1.jpg
Na I Kazimierski Rajd Samochodów Terenowych zaprasza Robert Pleszyński, szef sztabu organizacyjnego imprezy. (A. Ligiecki)70 STOPNI POD GÓRĘ

Wręcz trudno uwierzyć, że tak atrakcyjną, w pełni profesjonalną trasę wytyczono... niemal w centrum miasta. To tereny za halą sportową, gdzie 40 lat temu miał być budowany kryty basen. Pamiątką po pływalni są szczątki fundamentów, a opuszczone miejsce zamieniło się w dzikie ostępy.Organizatorzy rajdu potrafili wykorzystać "dobrodziejstwa” natury. Za zgodą władz miasta, w ciągu kilku tygodni powstał tam tor dla samochodów terenowych. Wykarczowana została część chaszczy i zarośli, "podrasowano” górki i wertepy, wykonano zabezpieczenia. Dzisiaj takiej trasy inni mogą Kazimierzy pozazdrościć. Ba, ma już nawet nową nazwę - "Autodrom za halą”.

Rajd będzie rozgrywany w formie OS. Trasa, której "mapkę” przedstawiliśmy wyżej, to wersja sportowa. Dwa podjazdy o wysokości 3 metrów i nachyleniu zbocza ponad 70 stopni - to robi wrażenie! Do tego rów z wodą, dużo błota pod kołami, gęste zarośla. Profesjonaliści powinni dać sobie z tym radę, zaś mniej doświadczeni kierowcy będą mogli wybrać krótszą i nieco łatwiejszą pętlę "amator”.

OD WARSZAWY DO GUNOWA

Kazimierski rajd wzbudził wielkie zainteresowanie. Lista startowa została zamknięta już na dwa tygodnie przed imprezą, a wielu kierowców, chcąc nie chcąc, musi poczekać... do 2009 roku. 24 maja wyruszy na trasę 25 zawodników. Są w tym gronie kierowcy z różnych stron Polski - z Warszawy, Poznania, Krakowa, Bochni, Brzeska, Gdowa, Ropczyc, a także z regionu Ponidzia - z Kazimierzy, Buska, Gunowa Kolonii.

Przyjadą różnej marki samochodami, choć przeważają suzuki, z napędem na cztery koła. To auta o mocy silnika - w zależności od stopnia przeróbek - do 120 koni mechanicznych, ze wzmocnionym zawieszeniem i "rurami” w uzbrojonym nadwoziu. Kierowców czeka trudny egzamin, bowiem będą musieli przejechać na pełnym gazie dziesięć bramek, nie potrącając zamocowanych na nich flag i numerów (to "kosztuje” sporo punktów karnych). Zaplanowano dwa przejazdy, a suma punktów zadecyduje o końcowej klasyfikacji.

Rajd będzie nie lada gratką dla kibiców. Organizatorzy - kazimierskie koło Automobilklubu Kieleckiego, Kazimierski Ośrodek Sportowy, Cech Rzemieślników, Kupców i Przedsiębiorców - zadbali o atrakcyjny program imprezy. Rano zaplanowano paradny przejazd samochodów przez miasto, potem widzowie - młodzież i dorośli - będą mogli bawić się na majowym pikniku. Swe podwoje otworzy bar "pod chmurką” obok hali sportowej, będą ogródki z grillem, miasteczko rozrywki, turnieje, przejażdżki quadem.

PUCHAR OD BURMISTRZA

Zwycięzca rajdu otrzyma puchar ufundowany przez burmistrza Adama Bodziocha, który jest patronem honorowym imprezy. Będą też inne atrakcyjne nagrody.

- Dziękujemy panu burmistrzowi za udostępnienie terenu i objęcie patronatu nad imprezą. Chciałbym także przeprosić mieszkańców, zwłaszcza działkowców, za utrudnienia spowodowane organizacją rajdu - mówi szef sztabu organizacyjnego Robert Pleszyński. - To pierwszy taki rajd w naszym mieście. Musi udać się na szóstkę!

Adam Ligiecki

źródło: Echo

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg