Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

PRZEŁOM W AFERZE OGÓRKOWEJ

Dodał : MC Data: 2011-10-05 22:03:51 (czytane: 8394)

Delegacje rolników - producentów warzyw z województwa świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Dzisiaj (05.10.2011r.) o godz 10.00 odbyła się w Kielcach Konferencja prasowa na której poinformowałam o efektach prac w sprawie afery ogórkowej, a także i o tym, iż w tym momencie właśnie delegacje rolników - producentów warzyw z czterech województw wchodzą na rozmowy w Ministerstwie Rolnictwa.

W ciągu dwóch dni intensywnych rozmów z rolnikami z trzech województw udało się wypracować wspólną metodę działania polegającą na tym, iż rolnicy wyżej wymienionych województw przyłączyli się do protestu rolników świętokrzyskich, natomiast my przyłączyliśmy się do ich ścieżki działania w ARR i Ministerstwie Rolnictwa.

Rolnicy przedstawili nasz wspólny problem oraz zakres prac wykonanych w tej dziedzinie.
Informacja o podpisanych skargach na ARR do Komisji Wspólnot Europejskich oraz przygotowane listy z wykazem poszkodowanych rolników spowodowały, iż Ministerstwo Rolnictwa obiecało zająć się ponownie sprawą, przyjęto od rolników przygotowane dokumenty, obiecano też iż w ARR przeprowadzona zostanie kontrola NIK-u.

Nasz kierunek działania okazał się słuszny. Prowadzenie sprawy w sposób dwutorowy było strzałem w dziesiątkę. Mając przygotowane skargi na ARR do Komisji Wspólnot Europejskich oraz wykazy poszkodawanych rolników w liczbie ponad 3000 stały się karta przetargową podczas rozmów pomiędzy delegacjami rolników a przedstawicielami Ministra Rolnictwa.

Należy teraz mieć nadzieję, że kiedy sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia będzie prowadzona w sposób rzetelny przez odpowiednie agendy rządowe, a żaden poszkodowany rolnik nie zostanie już pominięty.
Informację tą przekazuję na gorąco.

Wszelkie sprawy będące następstwem "dnia dzisiejszego" będą w dalszym ciągu publikowane na stronie tego portalu.

Irena Romanowska

 

 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg