Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

PREMIERA FILMU PT. NASZA SZKOŁA

Dodał : malgorzata_pieron Data: 2019-07-09 13:50:31 (czytane: 322)

W dniu 5.07.2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnocinie odbyła się oficjalna premiera filmu pt. Nasza szkoła, który jest efektem kilkumiesięcznej pracy Pana Antoniego Koceli z Seniorami z Gminy Czarnocin.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

            W wydarzeniu brali udział Wójt Gminy Czarnocin – Pani Maria Kasperek, Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin – Pan Kazimierz Warszawa, Sekretarz Gminy – Pani Agata Wróbel wraz z pracownikami urzędu, Radna Powiatu Kazimierskiego – Pani Beata Buła, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej – Pani Bożena Pytel, Dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu gminy, Pan Antoni Kocela – realizator warsztatów i główny pomysłodawca scenariusza, Seniorzy debiutujący w filmie jako aktorzy oraz ich rodziny, przyjaciele i mieszkańcy.  Lokalne media – Radio Kielce -reprezentowała Pani Marta Gajda.

            Film „Nasza Szkoła”  powstał w ramach warsztatów filmowych, których realizatorem był Pan Antoni Kocela. Warsztaty te odbyły się dzięki pozyskaniu dofinansowania w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Młodych Inicjatyw. Do Stowarzyszenia Integracja i Rozwój został złożony wniosek w ramach którego zaplanowano dwa rodzaje warsztatów- filmowe i taneczne. Pomysł na takie, a nie inne formy aktywności zrodził się podczas rozmów z Seniorami z Gminy Czarnocin, którzy najlepiej znają swoje potrzeby i możliwości. Wniosek spotkał się z duża aprobatą komisji oceniającej i zajął pierwsze miejsce w rankingu zdobywając największą ilość punktów. Został oceniony jako ważny dla społeczności lokalnej oraz oferujący ciekawe zajęcia dla grupy zagrożonej wykluczeniem. 

            Warsztaty filmowe cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Seniorów. W ich opinii była to świetna rozrywka, zdobycie nowego doświadczenia,  pokazanie cząstki siebie. Ponadto uczestnicy mieli możliwość poznać podstawy tworzenia filmu od drugiej strony i co najważniejsze mogli się poczuć jak prawdziwi aktorzy.

            Zwieńczeniem wydarzenia oprócz uroczystego wyświetlenia filmu,  był ogromny tort od Wójt Gminy Czarnocin Pani Marii Kasperek oraz Przewodniczącego Rady Gminy Pana Kazimierza Warszawy.

            Premiera filmu odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze, co widać na załączonym filmie i zdjęciach.

https://www.youtube.com/watch?v=h3J7oQNu4UM

https://www.youtube.com/watch?v=BzK2UzmwUGg

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-88182

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.191.31

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg