Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Ponad 6 litrów życia

Dodał : GS Data: 2018-02-23 11:19:03 (czytane: 220)

W dniu 20.02.2018r. odbyła się planowana i ogłaszana zbiórka krwi. Zbiórka ta była zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Urzędem Gminy w Czarnocinie.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Urząd Gminy udostępnił sale konferencyjną, która na kilka godzin zamieniła się w salę do oddawania krwi.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Czarnocin rozpropagował informację w wszelki możliwy sposób korzystając przede wszystkim z gminnej strony internetowej, pomocy Państwa Sołtysów, Proboszczów Parafii Czarnocin, Sokolina, Stradów i Probołowice, instytucji gminnych, Szkół, Sklepów z terenu gminy, portali społecznościowych czy prywatnych osób.

 Na apel odpowiedziała zaskakująca ilość osób. I jest to kolejny dowód na to, że społeczność gminy i okolic nie jest obojętna na innego człowieka. To bardzo pozytywne zjawisko społeczne, bo przecież w codziennym zabieganiu, chaosie człowiek wykonuje czynności z wyuczoną rutyną, mechanicznie. A ten odzew każdej przybyłej osoby to odruch serca, chęć własnego wkładu w ratowanie innego życia.
    Podczas jednodniowego pobytu w Czarnocinie ekipy wyjazdowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zebrano bez mała 7 litrów krwi.

Wójt Gminy Pani Maria Kasperek składa podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w rozpowszechnianie informacji o inicjatywie. Wójt Gminy Czarnocin składa szczególne podziękowania dla tych, którzy uczestniczyli w akcji i oddali cząstkę siebie dla ratowania życia innych ludzi.

Jednocześnie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia, iż kolejna akcja krwiodawstwa jest już planowana na miesiąc maj 2018 r., o której tut. Ośrodek poinformuje w odrębnym ogłoszeniu.

Kalendarz

ue_stopka.jpg