Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

PODZIĘKOWANIE

Dodał : GS Data: 2018-05-11 14:50:48 (czytane: 189)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

 podziekowanie0512018.jpg

 Ciało kobiety w różnym wieku narażone jest na szereg niebezpieczeństw. Jednymi z najczęstszych są nowotwory złośliwe piersi i szyjki macicy.Na szczęście w dzisiejszych czasach medycyna dysponuje metodami wczesnego wykrywania tych chorób. Są one darmowe i szeroko dostępne. Warto więc zadbać o swoje zdrowie. Zarówno dla siebie samej jak i dla rodziny.

Wiele kobiet zawdzięcza życie właśnie temu, że regularnie badało piersi. Rak gruczołu piersiowego jest nowotworem, który najczęściej rośnie bardzo wolno. Regularne kontrola umożliwia jego wykrycie o wiele wcześniej niż jesteśmy go w stanie wyczuć podczas samobadania. To daje szansę na rozpoczęcie leczenia we wczesnej fazie choroby, kiedy jest ona jeszcze całkowicie uleczalna. Dzięki temu można ocalić pierś a nawet życie!

Podsumowując - kobiety z terenu Gminy mogą stać się przykładem dla wielu kobiet. W przeciągu kilku lat 3/4 Naszych Pan podddało się badaniom profilaktycznym. To ogromny sukces i wielka świadomość jak na tak małą gminę wiejską.

Kalendarz

ue_stopka.jpg