Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Podsumowanie mammografi

Dodał : GS Data: 2017-12-05 14:53:45 (czytane: 235)

Wójt Gminy Czarnocin wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czarnocinie dziękuje Mieszkankom Gminy Czarnocin za udział w bezpłatnym badaniu mammograficznym dla kobiet w wieku 50-69 lat, które odbyło się 29.11.2017.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W bezpłatnych badaniach mogły wziąć udział Panie, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Badania wykonywane były przez pracowników Stowarzyszenia Moja Mammografia w Mammobusie ustawionym przy Urzędzie Gminy w Czarnocinie. W badaniu wzięło udział 28 Pań.

Było to kolejne badanie mammograficzne zorganizowane w naszej gminie.

Statystyka przebadanych kobiet jest zadowalająca, ponieważ w obydwóch zorganizowanych w listopadzie akcjach badania piersi wzięło udział 78 pań.

Jednocześnie GOPS przypomina, że cały czas można się zgłaszać na mammografie i cytologie wyjazdową do Kielc. Badanie odbywać się będzie w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. W badaniu mammograficznym mogą wziąć udział kobiety w wieku 50-59 lat, które w ostatnich 24 miesiącach nie wykonywały tego badania. Badaniu cytologicznemu mogą poddać się panie w wieku 25-59 lat, które nie wykonywały takiego badania w ciągu 36 miesięcy. Transport zapewnia Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach.


Chętne Panie prosimy o rejestrowanie się pod nr tel. 41 35 12 028 lub osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnocinie pok. 13 i 11- osoby do kontaktu w powyższej sprawie to pani Justyna Warszawa i pani Małgorzata Pieron.

Kalendarz

ue_stopka.jpg