Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

PÓŁKOLONIE 2017

Dodał : malgorzata_pieron Data: 2017-08-03 09:34:57 (czytane: 224)

Wzorem lat ubiegłych Gmina Czarnocin jako współorganizator wraz ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej w Warszawie realizuje już po raz kolejny wypoczynek letni w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Czarnocin.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Półkolonie cieszą się w środowisku dużym zainteresowaniem i również w tym roku bierze w nich udział imponująca liczba uczestników, bo 67 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. W roku 2017 miejscem realizacji tej formy wypoczynku jest po raz pierwszy Gimnazjum im. Armii Krajowej w Cieszkowach.

Ostatni dzień lipca był dniem wyjątkowym, bo rozpoczynał w Gminie Czarnocin aktywny wypoczynek. Uroczystego powitania wszystkich uczestników półkolonii dokonał Dyrektor w/w szkoły i jednocześnie Kierownik tegorocznej Półkolonii Pan Robert Lalewicz wraz z Wójt Gminy Czarnocin – Panią Marią Kasperek.
 
Sierpień dla „półkolonistów” rozpoczął się pod kątem bezpieczeństwa. Odbyły się spotkania z Funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej, Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przewodniczącą Gminnego Zespoły ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej. Tematyka spotkań ściśle dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, na wycieczkach, drogi do domu, bezpieczeństwa w gospodarstwie czy domu. Poruszone na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą był także problemy społeczne: przemocy oraz skutków spożywania alkoholu.
Funkcjonariusze mundurowi przybliżyli także specyfikę służby mundurowej, udostępnili sprzęt służbowy, który pozwolił naocznie poznać charakter pracy w służbie społeczeństwu.
 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.31.117

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg