Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

OGŁOSZENIE- TURNUS REHABILITACYJNY KRUS

Dodał : GS Data: 2018-04-16 13:23:55 (czytane: 149)

Gminny Ośrodek Pomocy społecznej informuję, iż Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach w okresie wakacji realizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń z KRUS.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Zasady kierowania i kwalifikowania dzieci na turnusy rehabilitacyjne:

  • przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów)podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy:

  • wiek- dzieci urodzone w latach 2003- 2011 (7-15 lat)

Wypoczynek będzie łączony z programem rehabilitacyjnym w zakresie wad/chorób postawy i narządów układu ruchu oraz chorób układu oddechowego- w zależności od potrzeby.

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z chorobami układu ruchu zorganizowany zostanie w Centrum Rehabilitacji Rolników w KRUS w Horyńcu Zdroju w terminie od 15 lipca 2018r. do 04 sierpnia 2018r., a turnus dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników w KRUS w Iwoniczu Zdroju w terminie od 19 lipca 2018r. do 08 sierpnia 2018r.

Pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne maja dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, na które przysługuje zasiłek pielęgnacyjny. Dzieci bez zasiłku pielęgnacyjnego muszą pozostawać w stałym leczeniu.

Wniosek kwalifikacyjny dla dziecka, który należy wypełnić przez lekarza specjalistę, lekarza rodzinnego lub Przychodnię Zdrowia w której dziecko się leczy oraz szkołę i rodzica (opiekuna). Druki do odebrania w GOPS Czarnocin lub w Placówce Terenowej KRUS w Kazimierzy Wielkiej.

Wypełniony wniosek należy niezwłocznie przesłać lub doręczyć do Placówki Terenowej KRUS w Kazimierzy Wielkiej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05 maja 2018 roku.

Kalendarz

ue_stopka.jpg