Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Obchody 77 Rocznicy powstania Armii Krajowej – Patrona Szkoły Podstawowej w Cieszkowach

Dodał : GS Data: 2019-02-11 13:26:10 (czytane: 190)

Uczczenie obchodów 77 Rocznicy powstania Armii Krajowej odbyło się w niedzielę 10 lutego w trakcie Mszy Świętej w intencji walczących, którzy oddali swoje życie, swój czas i młodość za odzyskanie wolności.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W rocznicowej Mszy Świętej udział wzięli: mieszkańcy parafii, przedstawiciele Gminy Czarnocin, poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej w Cieszkowach, Gimnazjum w Cieszkowach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszkowach, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Krzyżu, Związku Byłych Więźniów Politycznych RP i Osób Represjonowanych. W czasie Mszy Świętej uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieszkowach recytowali wiersze oraz wykonywali pieśni poświęcone żołnierzom walczącym o wolność Ojczyzny. Po zakończonej Mszy Świętej delegacja gminy Czarnocin wraz z przedstawicielami społeczności Szkoły Podstawowej w Cieszkowach udała się na pobliski cmentarz parafialny, gdzie zapaliła znicze na grobach żołnierzy Armii Krajowej.

Kalendarz

ue_stopka.jpg