Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Nasi policjanci mistrzami karate

Dodał : MCK Data: 2008-07-10 09:59:24 (czytane: 3851)

Dwa złote medale i srebro w klasyfikacji drużynowej przywieźli świętokrzyscy policjanci z XI Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin, które odbyły się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jedyna kobieta w naszej drużynie, Joanna Skucińska, została mistrzynią Polski.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W zawodach startowało 50 policjantów z całej Polski. Nasza drużyna pojechała do Szczytna w składzie: Joanna Skucińska z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Grzegorz Klusek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP, Hubert Wójcik z policji we Włoszczowie oraz weteran walk startujący w zawodach już po raz 11. - Marek Prasek z KWP.

Wrócili obsypani medalami. Drużynowo zajęli II miejsce, dając się pokonać tylko policjantom z Katowic, ale za to przywieźli dwa złota w kategoriach indywidualnych. Z tytułem mistrza Polski wrócił Marek Prasek, było to już jego dziewiąte zwycięstwo. A pierwsze złoto w swojej policyjnej karierze wywalczyła jedyna kobieta w drużynie - Joanna Skucińska.

Joanna Skucińska pracuje w kieleckiej komendzie miejskiej policji, ma 25 lat, na co dzień jeździ w patrolu w radiowozie.

W mundurze nie kopię

Agnieszka Drabikowska: Skąd u Pani zamiłowanie do sportu walki?


Joanna Skucińska: Zawsze było we mnie dużo energii, ciągnęło mnie do sportu. Na pierwszy trening poszłam z koleżanką i załapałam bakcyla. Trenuję już od siedmiu lat.

Czyli szczęśliwa siódemka ukoronowana złotym medalem?

- To pierwsze moje złoto "mundurowe", dlatego ogromnie się z niego cieszę. Wcześniej zdobywałam medale, także złote, ale w zawodach cywilnych. Policjantką jestem dopiero od półtora roku.

Jeździ Pani w patrolu. Czy znajomość sportu walki pomaga w pracy?

- Jak najbardziej. I nie chodzi wcale o mięśnie. Ten sport dodaje charakteru i pewności siebie. Chłopaki nie boją się ze mną jeździć na interwencje... (śmiech).

A wykorzystała Pani już jakieś chwyty, zatrzymując przestępcę?

- W policji stosujemy tylko techniki obezwładniania. I już je wykorzystywałam. Od typowych dla karate kyokushin kopnięć trzeba się powstrzymać.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

źródło:Gazeta

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg