Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

ŚLUBOWANIA PIERWSZAKÓW

Dodał : GS Data: 2017-11-08 14:09:20 (czytane: 218)

Ten dzień na pewno zapadnie na długo w pamięci pierwszaków ze szkół w gminie Czarnocin. W minionym miesiącu uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia odbyły się w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Cieszkowach, Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Czarnocinie oraz Szkole Podstawowej im. Leona Wójcickiego w Sokolinie.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, starsi koledzy i koleżanki, nauczyciele i dyrektorzy. Po krótkich wystąpieniach artystycznych odbyła się najważniejsza część uroczystości, czyli ślubowanie. Pierwszaki wypowiedziały tekst przyrzeczenia, a dyrektorzy dłuuuugim ołówkiem pasowali ich na uczniów szkoły podstawowej. Aby umilić dzieciom ten dzień, rodzice obdarowali ich upominkami i poczęstunkiem, a zaproszeni na uroczystość Pani Wójt Maria Kasperek i Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Warszawa wręczyli pamiątkowe podarunki- książeczki z dedykacją.

Drogie Pierwszaki!

Od 1 września należycie do wielkiej szkolnej rodziny. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Waszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. Do niej wdrożą Was nauczyciele i rodzice. Pomocną dłoń podadzą Wam starsi koledzy i koleżanki. Korzystajcie z naszej wiedzy, doświadczenia, rad i wskazówek. Zawsze uśmiechajcie się, bo w szkole jest radośnie i wesoło, bo w szkole szybko mija czas. Zanim się obejrzycie będziecie kończyć szkołę i ponownie składać ślubowanie jako absolwenci. Wspólnie z Waszymi rodzicami, pedagogami i całą społecznością szkolną życzymy Wam ciekawych zajęć, jak najwięcej pochwał i wzorowego zachowania, a Waszym rodzicom z okazji Waszego ślubowania, życzymy ogromnej satysfakcji, że posiadają tak wspaniałe pociechy.


Kalendarz

ue_stopka.jpg