Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Lekcje z ZUS – poznaj ubezpieczenia społeczne

Dodał : GS Data: 2018-11-15 13:13:56 (czytane: 102)

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół średnich. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, które są niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących m.in. życia zawodowego.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Młodzież oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych – takich jak laptopy czy tablety- może wygrać również indeksy na studia. Szkoła, która przygotuje przyszłych laureatów, również otrzymuje sprzęt multimedialny. Pierwszy etap konkursu we wszystkich szkołach w kraju odbędzie się 27 listopada. Finał w kwietniu w Warszawie.

Lekcje z ZUS  to 4 lekcje, po których uczeń będzie wiedział:

  • po co się ubezpieczamy,

  • jakie  świadczenia można otrzymać,

  • od czego zależy wysokość emerytury,

  • jak prowadzić firmę i płacić składki.

Coraz więcej chętnych

Z każdym rokiem w Lekcjach z ZUS bierze udział coraz więcej uczniów. W ubiegłym roku w naszym województwie było ich prawie 800 z 25 szkół.  Zainteresowanie tą tematyką rośnie – pokazują to nie tylko liczby, ale również postawa wielu uczniów, którzy decydują się na udział w olimpiadzie pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych.

Dzielimy się wiedzą                       

Specjalnie na potrzeby Lekcji z ZUS i we współpracy z doświadczonym metodykiem ZUS opracował materiały dydaktyczne. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia do wykorzystania w klasie. ZUS zaprasza także nauczycieli na bezpłatne szkolenia. W każdym oddziale ZUS jest koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych.

Weź udział w olimpiadzie

Uczniowie, którzy wzięli udział w Lekcjach z ZUS mogą zmierzyć się z innymi w olimpiadzie pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Nauczyciele, którzy przeprowadzą cztery Lekcje z ZUS mogą zgłosić uczniów do udziału szkół w olimpiadzie. W tym roku szkolnym to już piąta edycja tego przedsięwzięcia. Na laureatów czekają indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacjach na wiele uczelni oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. ZUS nie zapomina także o nauczycielach i szkołach. Dla nich są także nagrody.  W poprzednich edycjach szkoły reprezentujące świętokrzyskie zajęły raz 4 miejsce a  dwa lata temu pokonały wszystkich wygrywając etap centralny.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: www.zus.pl/edukacja


Paweł Szkalej

Rzecznik Prasowy ZUS

woj. świętokrzyskiego

Kalendarz

ue_stopka.jpg