Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Król POP-u nie żyje

Dodał : MC Data: 2009-06-26 09:19:16 (czytane: 5779)

W wieku 50 lat zmarł nagle w Los Angeles Michael Jackson, legenda muzyki rockowej, nazywany "królem popu" i uważany jednego z najwybitniejszych piosenkarzy i showmanów w historii tego nurtu, którego kariera zdawała się zmierzać ku schyłkowi w ostatnich latach po serii skandali.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka


Jackson stracił przytomność i upadł w swoim domu około godz. 21,30 czasu polskiego. Kiedy przybyło pogotowie, nie oddychał i wykazywał objawy ataku serca. W szpitalu Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCLA Medical Center) nie zdołano go wybudzić ze śpiączki. Zgon stwierdzono około 15 minut po północy czasu polskiego.

W pierwszych godzinach po śmierci Jacksona nie podano, jakie mogły być przyczyny nagłej choroby. Śmierć "króla popu" wywołała szok w USA. Setki fanów zgromadziły się pod szpitalem na wiadomość o chorobie idola. W Nowym Jorku Times Square zapełnił się ludźmi, którzy przekazywali znajomym przez telefony komórkowe informację o jego zgonie, która ukazała się na wielkim zawieszonym tam ekranie telewizyjnym.

Urodzony w 1958 r. Jackson, który swą karierę rozpoczął w rodzinnym zespole, jako kilkuletnie dziecko stał się samodzielną gwiazdą pod koniec lat 70-ych. W następnej dekadzie został najpopularniejszym wokalistą popowym na świecie.

Jego album "Thriller" z 1982 r., z tytułową piosenką i takimi przebojami jak "Beat it" i "Billie Jean" jest do dziś największym bestsellerem płytowym w dziejach muzyki rozrywkowej - sprzedano ponad 26 milionów egzemplarzy.
"King of Pop" zyskał sławę także dzięki ekspresyjnemu, perfekcyjnie wykonywanemu na scenie tańcowi i słynnemu tanecznemu krokowi "moon walk" (spacer księżycowy). W następnych latach Jackson, który był Afroamerykaninem, przeszedł serię operacji plastycznych i zabiegów, w wyniku których jego skóra stopniowo bielała, a rysy twarzy zmieniały się. Idol ożenił się z córką Elvisa Presley'a, Lisą Marie Presley, ale małżeństwo trwało tylko 16 miesięcy. Wzbudziło to podejrzenia, że było tylko kamuflażem. Z drugiego małżeństwa, z pielęgniarką, Jackson miał dwoje dzieci.

W 2003 r. Jackson został oskarżony o molestowanie 13-letniego chłopca, który odwiedził go w jego luksusowej rezydencji Neverland w Kalifornii - miał go upić alkoholem z dodatkiem narkotyku i dotykać. Piosenkarz przyznał, że sypiał w jednym łóżku ze swymi nieletnimi gośćmi, ale zaprzeczał jakoby miało to charakter erotyczny. Sąd uniewinnił go w 2005 roku.

W latach 90-ych Jackson procesował się także ze swoją wytwórnią płytową i oskarżał ją o rasizm. Znany był też z dziwactw i ekstrawagancji  - publicznie nosił na twarzy maskę higieniczną twierdząc, że boi się infekcji; podróżował też ze swoim szympansem.

Na najbliższe miesiące zapowiadano triumfalny powrót "króla popu" na estradę; miał zaplanowaną serię koncertów w Londynie, która miała się rozpocząć 13 lipca. Telewizja CNN podała jednak, że Jackson wyglądał ostatnio coraz gorzej: był wychudzony i wydawał się postarzały.

(PAP)/Tomasz Zalewski/fit/

 źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg