Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Dodał : k_adamczyk Data: 2021-09-28 16:30:17 (czytane: 242)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Ponad pół wieku temu przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali się darzyć uczuciem. Krocząc we dwoje małżeńskim szlakiem, na swojej drodze napotykali radości i smutki. Pielęgnowali swoje związki, rozwijali je, ubogacali, dbali o siebie nawzajem, razem pokonywali trudy życia i doczekali się jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody to wyjątkowe wydarzenie będące symbolem ich wzajemnej wierności i miłości, dowodem wspólnego zrozumienia, tolerancji i szacunku - istoty związku małżeńskiego.

Z tej okazji w dniu 24 września 2021 roku Urząd Gminy w Czarnocinie zaprosił Jubilatów na uroczyste spotkanie, przygotowane  w Gminnym Ośrodku Kultury.

Wójt Gminy Maria Kasperek wygłosiła słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.
Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonała Pani Wójt Maria Kasperek. Życzenia oraz listy gratulacyjne w imieniu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego przekazał Dyrektor Departamentu Infrastruktury Technicznej Robert Janus wyrażając uznanie i podziw dla Jubilatów za ogrom pracy, jaki włożyli w budowanie swoich rodzin przez 50 i więcej lat wspólnego życia, oraz życzył im wielu kolejnych, przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku oraz radości z każdego dnia i wszelkiej pomyślności.
Gratulacje złożył również Przewodniczący Rady Gminy w Czarnocinie Kazimierz Warszawa.

 Jubileusz świętowali:  

Fucia Krystyna i Fucia Zbigniew
Jagielnik Elżbieta i Jagielnik Stanisław
Molo Krystyna  i Molo Henryk
Włudyga Krystyna i Włudyga Stanisław


W uroczystości uczestniczyły również pary, które obchodziły 55 lat pożycia małżeńskiego
Kaczmarczyk Zenona i Kaczmarczyk Sylwester
Kubicka Halina i Kubicki Leon
Łudzik Jolanta i Łudzik Edward
oraz Państwo Skwarczek Leontyna i Stanisław którzy obchodzili 60 lat pożycia małżeńskiego.
Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz odśpiewano tradycyjne „Sto lat”.
Nie każdy może świętować takie wspaniałe jubileusze, nie każdy ma tyle pięknych wspólnych wspomnień, nie każdy potrafi tak kochać i w tej miłości wytrwać. Dlatego patrzymy na te pary z wielkim szacunkiem i gratulujemy im tego bycia razem - na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie, w doli i niedoli. Razem – na zawsze.

 

 Kalendarz

ue_stopka.jpg