Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Ekipa filmowa ponownie w Stradowie

Dodał : k_adamczyk Data: 2021-07-28 19:36:16 (czytane: 162)

27 lipca padł tradycyjny „pierwszy klaps” do nowej, historycznej produkcji „Łuna” w reżyserii kielczanina Konrada Łęckego”. Pierwsze filmowe ujęcia powstały w pobliżu miejscowości Bocheniec w powiecie jędrzejowskim. Kilka scen do filmu powstanie na terenie Grodziska Stradów.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W Stradowie planowane są sceny przejazdów głównego bohatera z sąsiadem oraz z synem. Jedna ze scen ma być realizowana na drodze, którą wchodzi się na górę z krzyżem pozostałe natomiast na drodze asfaltowej u podnóża góry. Nagrania zajmą jeden dzień filmowy i odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, które obowiązują w tym historycznym miejscu, ustalone przez konserwatora zabytków.
„Łuna” to opowieść historyczna, która ukazuje trudne elementy polskiej historii. Akcja filmu toczy się w latach 1943-1947 we wschodniej Polsce na Wołyniu a jego tematyką są stosunki polsko-ukraińskie w tym Rzeź Wołyńska.
Film będzie kręcony w kilku miejscach w Polsce przy udziale wielu osób. W świętokrzyskim ekipa będzie przebywała dwa tygodnie i zdjęcia będą kręcone jeszcze w okolicach Morawicy, Stąporkowa, w Chęcinach i Bolminie.

Kalendarz

ue_stopka.jpg