Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

PODSUMOWANIE AKCJI KRWIODAWSTWA W BĘDZIAKACH

Dodał : malgorzata_pieron Data: 2021-07-28 11:20:19 (czytane: 162)

W dniu 14 lipca br. na placu Świetlicy Środowiskowej w miejscowości Będziaki odbyła się akcja zbiórki krwi dla mieszkańca Gminy Czarnocin Pana Andrzeja Kosiarskiego.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Pomimo dużego upału załoga autobusu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach pracowała do późnych godzin popołudniowych. Chętnych do pomocy było bardzo dużo, bo ponad 100 osób przeszło wstępną kwalifikację, ponad 60 osób zostało zarejestrowanych, z czego 34 osoby mogły pomóc oddając krew.

         Podczas jednodniowej akcji oddano ponad 15 litrów. Jednostki krwi są cenne i ważne, bo nie da się ich wyprodukować, a ratują wiele ludzkich żyć. Jakże w dzisiejszych czasach i okolicznościach jest cenna empatia, chęć niesienia pomocy, wrażliwość na drugiego człowieka. Piękna mobilizacja mieszkańców miejscowości Będziaki, pobliskich wiosek, rodziny, znajomych, przyjaciół z Gminy Czarnocin, powiatu kazimierskiego czy powiatów ościennych.

\"*\"   Gratulujemy wszystkim zaangażowania, w grupie siła i moc. Daliśmy radę – Dobro wraca. Dobro przez to się nim dzielimy wraca z pomnożoną siłą. Dziś pomocy potrzebuje Andrzej, jutro możesz to być Ty czy ja.

Panu Andrzejowi życzymy dużo zdrowia, siły i wytrwałości.

W Gminie Czarnocin już od jakiegoś czasu zrodził się pomysł, aby zawiązać grupę nieformalną, która chciałaby pomagać, dzielić się tym co ma najcenniejsze – krwią i brać udział w regularnych zbiórkach krwi (maksymalnie cztery razy w roku). Nazwę grupy wymyślimy wspólnie. Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu pod nr tel. 530 647 743, bądź w komentarzu lub w wiadomości prywatnej.

KRWI NIE DA SIĘ ZASTĄPIĆ ŻADNYM LEKIEM!!!

DOBRO WRACA !!!

gg.jpg 

gg1.jpg 

gg2.jpg 

Kalendarz

ue_stopka.jpg