Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Konkurs fotograficzny - Świętokrzyskie dla Europy

Dodał : GS Data: 2019-08-02 09:38:56 (czytane: 91)

W ramach uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek przygotowała wyjątkowy projekt pn. Świętokrzyskie dla Europy.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Jego celem jest kształtowanie właściwej postawy patriotycznej, wzrost zainteresowania wydarzeniami historycznymi oraz wzbudzanie w mieszkańcach Ziemi Świętokrzyskiej zainteresowania w obszarze nowoczesnych technologii poprzez ciekawą prezentację miejsc, postaci i wydarzeń z historii kraju i regionu. Z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej projekt zakłada także prezentację miejsc, które znacznie zmieniły swoje oblicze w ciągu ostatnich piętnastu lat.

Projekt składa się z dwóch elementów – konkursu fotograficznego,
w ramach którego powstała także internetowa platforma, gdzie umieszczać można zdjęcia upamiętniające lokalnych bohaterów oraz krótkie informacje tekstowe na temat danej osoby oraz wydarzenia, które upamiętnia sfotografowane miejsce. W bazie znajdą się także zdjęcia prezentujące to, w jaki sposób zmieniło się województwo świętokrzyskie dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej.

Drugim elementem projektu będzie zorganizowanie seminarium naukowego Świętokrzyskie Dla Europy – 15 lat Polski w UE. Wydarzenie realizowane wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Kielcach będzie doskonałą okazją do dyskusji na temat roli Polski w Unii Europejskiej, podsumowania dotychczasowej współpracy oraz celów i wyzwań stojących przed polską polityką zagraniczną.

Wszelkie formularze uprawniające do udziału w konkursie oraz regulamin dostępne są bezpośrednio na stronie. www.swietokrzyskiedlaeuropy.pl

Autorskie projekty można przesyłać za pośrednictwem platformy internetowej www.swietokrzyskiedlaeuropy.pl do 26 września 2019 r.

swietokrzyskie201912019.jpg 

Kalendarz

ue_stopka.jpg