Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Klub Senior+

Dodał : GS Data: 2019-03-15 10:34:41 (czytane: 123)

Klub Senior+ w Soboszowie funkcjonuje zgodnie z postanowieniami Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Jest to miejsce spotkań mieszkańców z terenu gminy Czarnocin w wieku 60+, nieaktywnych zawodowo, którzy są zainteresowani różnymi formami aktywności i integracji.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Celem naszego Klubu Senior+ jest aktywizacja społeczna, integracja, włączanie Seniorów do społeczności lokalnej oraz organizacja wspólnego spędzania czasu wolnego.

Klub Senior+ mieści się w Soboszowie w wyremontowanym budynku byłej remizy OSP i funkcjonuje 3 dni w tygodniu – w każdą środę i czwartek w godzinach od 11:00 do 18:00 oraz wyjątkowo przez okres przedświąteczny w każdy poniedziałek w godzinach 8:00 do 15:00. W uzasadnionych sytuacjach Klub może realizować swoje działania także w innych godzinach lub w dni wolne od pracy.

Oferta Klubu realizowana jest na podstawie i zgodnie z rocznym planem pracy Klubu. Placówka oferuje Seniorom m.in. organizację czasu wolnego, warsztaty kulinarne- wspólne gotowanie różnych potraw, zajęcia edukacyjne i aktywizacyjne- regularne zajęcia z rehabilitantem , spotkania integracyjne- wieczorki muzyczno-taneczne, możliwość rozwoju pasji i zainteresowań- wspólne wyszywanie, składanie origami, gry stolikowe- karciane, warcaby, szachy, gry planszowe, spotkania z pielęgniarką lub lekarzem, z Grupą Harcerską , z policjantem, ze strażakiem, z ratownikiem medycznym, itp. Planowane są wyjazdy do kina lub teatru i wycieczki turystyczne.

Poniżej fotorelacja z dotychczasowej działalności Klubu Senior+.

Kalendarz

ue_stopka.jpg