Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Kazimierza: Mlek-Pol zagarnął trofea

Dodał : MCK Data: 2008-03-27 11:05:58 (czytane: 1600)

Liga z pucharem na deser, ponad 1800 bramek, co 8 minut piłka w 'sieci'... czyli 'halówka', jakiej nie znacie.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Przez cztery miesiące biegało za piłką - nie do wiary - blisko pół tysiąca mężczyzn! Spędzili na parkiecie 8 tysięcy minut, walcząc o zwycięstwo, lecz najcenniejsze trofea i tak zabrał dla siebie Mlek-Pol.
Kazimierska Powiatowa Liga Futsalu 2007/2008 przeszła do historii. Największej piłkarskiej imprezie pod dachem w regionie świętokrzyskim patronowało "Echo Dnia”.

Mlek-Pol zagarnął wszystkie trofea, a kapitan zespołu Dariusz Cieśla (z piłką) został uznany najlepszym graczem "Mleczarzy”. (A. Ligiecki)

PODWÓJNA KORONA

Zarówno rozgrywki ligowe, jak i puchar wygrał Mlek-Pol. Kazimierscy "Mleczarze” nie dali szans rywalom, sięgając po podwójną koronę. Zobaczmy, jak do tego doszło. Oto "halówka” od kulis.

Turniej rozpoczął się 18 listopada i zakończył 16 marca. To prawie cztery miesiące. Wystartowało 35 drużyn, zgłoszono 489 zawodników. W sumie odbyło się 200 meczów: 70 w pierwszej lidze, 130 w dwóch grupach drugiej dywizji. Do tego - na deser - 35 spotkań w Pucharze Ligi.

Piłkarze spędzili na ligowym parkiecie 8 tysięcy minut, czyli 133 godziny. Jeśli dodać 1400 minut w pucharze, okazuje się, że graliśmy sześć i pół dni i nocy bez przerwy! Popatrzmy więc na strzeleckie statystyki. W pierwszej lidze padło 539 bramek, w drugiej - 1075, ponadto 243 w pucharze. Piłka lądowała w siatce średnio co 8 minut.

MURARZE Z BRONISZOWA

Na listę strzelców w ligowych zmaganiach wpisało się ogółem 284 zawodników. Najwięcej goli zdobyli gracze Mlek-Polu (70) - w pierwszej oraz Dotyku (74) - w drugiej dywizji. Tytuł króla strzelców elity zdobył Adrian Pałaszewski (Mlek-Pol - 34 bramki), który popisał się nie lada wyczynem, strzelając dziewięć goli w jednym meczu!

Z kolei najlepszą defensywę miał Złoty Team. Broniszowianie umiejętnie "murowali” bramkę, tracąc tylko 22 gole. Inaczej niż kazimierski Najlepszy Towar - najsłabszy, na przekór nazwie, zespół dał sobie strzelić 92 bramki. Jako jedyny zakończył też rozgrywki bez punktu.

Najwięcej, bo osiem zwycięstw odniósł bejski Lewart. Lewart i Mlek-Pol przegrywali najrzadziej, po dwa razy. Najwięcej remisów w elicie ma Gladiator Krzczonów - trzy. Rekordowa wygrana padła w drugiej lidze - Naprzód Skalbmierz rozgromił Nidzicę Bejsce 18:3!

LAURY ZA LIGĘ

Jeśli o drugiej dywizji mowa, królem strzelców został Grzegorz Antos (Pływalnia KOS - 34 bramki). Awans do pierwszej uzyskały małopolskie drużyny Włostowianka oraz Dotyk, które zajmą miejsce Najlepszego Towaru i Wisły Opatowiec. Najlepszymi zawodnikami zostali uznani Adrian Czekaj (Dotyk) i Artur Bandura (Włostowianka).
W elicie nagrody dla najlepszych otrzymali: Mlek-Pol - Dariusz Cieśla, Złoty Team - Łukasz Porębski, Rafis - Adam Zawrzykraj, Lewart - Łukasz Kupiszewski, Czarnocin - Rafał Dzierżak, Szalony Gang - Dawid Stasiewicz, ZUMK - Przemysław Nowak, Sparta Juniorzy - Sylwester Gorgoń.