Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Kazimierza: Mlek-Pol zagarnął trofea

Dodał : MCK Data: 2008-03-27 11:05:58 (czytane: 1458)

Liga z pucharem na deser, ponad 1800 bramek, co 8 minut piłka w 'sieci'... czyli 'halówka', jakiej nie znacie.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Przez cztery miesiące biegało za piłką - nie do wiary - blisko pół tysiąca mężczyzn! Spędzili na parkiecie 8 tysięcy minut, walcząc o zwycięstwo, lecz najcenniejsze trofea i tak zabrał dla siebie Mlek-Pol.
Kazimierska Powiatowa Liga Futsalu 2007/2008 przeszła do historii. Największej piłkarskiej imprezie pod dachem w regionie świętokrzyskim patronowało "Echo Dnia”.

kazimierza_mlek_pol1.jpg
Mlek-Pol zagarnął wszystkie trofea, a kapitan zespołu Dariusz Cieśla (z piłką) został uznany najlepszym graczem "Mleczarzy”. (A. Ligiecki)


PODWÓJNA KORONA

Zarówno rozgrywki ligowe, jak i puchar wygrał Mlek-Pol. Kazimierscy "Mleczarze” nie dali szans rywalom, sięgając po podwójną koronę. Zobaczmy, jak do tego doszło. Oto "halówka” od kulis.

Turniej rozpoczął się 18 listopada i zakończył 16 marca. To prawie cztery miesiące. Wystartowało 35 drużyn, zgłoszono 489 zawodników. W sumie odbyło się 200 meczów: 70 w pierwszej lidze, 130 w dwóch grupach drugiej dywizji. Do tego - na deser - 35 spotkań w Pucharze Ligi.

Piłkarze spędzili na ligowym parkiecie 8 tysięcy minut, czyli 133 godziny. Jeśli dodać 1400 minut w pucharze, okazuje się, że graliśmy sześć i pół dni i nocy bez przerwy! Popatrzmy więc na strzeleckie statystyki. W pierwszej lidze padło 539 bramek, w drugiej - 1075, ponadto 243 w pucharze. Piłka lądowała w siatce średnio co 8 minut.

MURARZE Z BRONISZOWA

Na listę strzelców w ligowych zmaganiach wpisało się ogółem 284 zawodników. Najwięcej goli zdobyli gracze Mlek-Polu (70) - w pierwszej oraz Dotyku (74) - w drugiej dywizji. Tytuł króla strzelców elity zdobył Adrian Pałaszewski (Mlek-Pol - 34 bramki), który popisał się nie lada wyczynem, strzelając dziewięć goli w jednym meczu!

Z kolei najlepszą defensywę miał Złoty Team. Broniszowianie umiejętnie "murowali” bramkę, tracąc tylko 22 gole. Inaczej niż kazimierski Najlepszy Towar - najsłabszy, na przekór nazwie, zespół dał sobie strzelić 92 bramki. Jako jedyny zakończył też rozgrywki bez punktu.

Najwięcej, bo osiem zwycięstw odniósł bejski Lewart. Lewart i Mlek-Pol przegrywali najrzadziej, po dwa razy. Najwięcej remisów w elicie ma Gladiator Krzczonów - trzy. Rekordowa wygrana padła w drugiej lidze - Naprzód Skalbmierz rozgromił Nidzicę Bejsce 18:3!

LAURY ZA LIGĘ

Jeśli o drugiej dywizji mowa, królem strzelców został Grzegorz Antos (Pływalnia KOS - 34 bramki). Awans do pierwszej uzyskały małopolskie drużyny Włostowianka oraz Dotyk, które zajmą miejsce Najlepszego Towaru i Wisły Opatowiec. Najlepszymi zawodnikami zostali uznani Adrian Czekaj (Dotyk) i Artur Bandura (Włostowianka).
W elicie nagrody dla najlepszych otrzymali: Mlek-Pol - Dariusz Cieśla, Złoty Team - Łukasz Porębski, Rafis - Adam Zawrzykraj, Lewart - Łukasz Kupiszewski, Czarnocin - Rafał Dzierżak, Szalony Gang - Dawid Stasiewicz, ZUMK - Przemysław Nowak, Sparta Juniorzy - Sylwester Gorgoń.

Adam Ligiecki 

źródło: Echo

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.133.198

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg