Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Kazimierza mierzy w Guinnessa! Zgłoszenie jest już w Londynie

Dodał : MC Data: 2009-12-17 13:29:12 (czytane: 4130)

Trzy razy Kazimierza Wielka organizowała 24-Godzinny Maraton Pływacki. Czwarta edycja może być oficjalną próbą pobicia światowego rekordu Guinnessa!

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Czwarty maraton pływania całodobowego odbędzie się w Kazimierzy Wielkiej 20 i 21 lutego 2010 roku. Imprezie patronuje "Echo Dnia".

Już teraz jednak zostały poczynione starania, by kazimierski projekt stał się próbą pobicia rekordu Guinnessa w tej konkurencji.


plywalnia_kazimierza.jpg
Robert Pleszyński i Monika Pilch - to oni wymyślili i pielęgnują maratony pływackie w Kazimierzy Wielkiej. (Adam Ligiecki)


- Wysłaliśmy oficjalne zgłoszenie do centrali Światowego Rekordu Guinnessa w Londynie. Odpowiedzi spodziewamy się najpóźniej w połowie stycznia - mówi szef kazimierskiej pływalni Robert Pleszyński, który wraz z Moniką Pilch, prowadzącą szkołę pływania, wymyślili pływackie maratony w Kazimierzy.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja 24-Godzinnego Maratonu Pływackiego odbyła się w marcu 2006 roku. Osiągnięto wtedy wynik: 142 kilometry i 50 metrów. Rok później maratończycy przepłynęli w ciągu doby łącznie 299 kilometrów i 445 metrów. Aktualny rekord wynosi 591 kilometrów i 250 metrów.

/ALI/
źródło: Echo


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.133.198

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg