Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Kazimierza: Karnawałowa zabawa z superpromocją książki

Dodał : MCK Data: 2009-01-29 11:10:37 (czytane: 4582)

Gwiazdy opery i operetki, orkiestrowa parada, cygańskie rytmy i kankan... z premierą książki na deser - tak będzie bawić się w niedzielę Kazimierza Wielka.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Kazimierza nie bez racji nazywana jest "karnawałową stolicą Ponidzia”. Organizowane tu imprezy nie mają równych w naszym regionie.

kazimierza_karnawal1.jpg
W roli gwiazd kazimierskiego koncertu karnawałowego wystąpią Mariola Płazak-Ścibich i Hubert Miśka, soliści Opery Śląskiej w Bytomiu. (A. Ligiecki)


"Koncert karnawałowy 2009”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, nosi hasło "To były piękne dni, naprawdę piękne dni...”.

ORE, ORE Z KANKANEM

Karnawałowa rewia ruszy o godzinie 16, na dużej scenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Gwiazdami wieczoru będą soliści Opery Śląskiej w Bytomiu - Mariola Płazak-Ścibich (sopran) i Hubert Miśka (tenor). Ulubieńcy kazimierskiej publiczności zaśpiewają arie oraz duety z najsłynniejszych oper i operetek. Nie zabraknie znanych i lubianych melodii cygańskich - z "Ore ore” i "Graj piękny Cyganie” na czele. Usłyszymy też gorącego czardasza, zaś solistom towarzyszyć będą pianistka Halina Teliga i Tercet Smyczkowy Małgorzaty Łazowskiej z Dąbrowy Górniczej.

Wystąpią także śpiewacy i kapela z dawnego zespołu Gorzkowianie.
Specjalną atrakcją dla panów będzie... pokaz ognistego kankana, z fruwającymi wysoko w górę spódnicami, w wykonaniu tancerek z Koszyc. Męską część publiczności rozgrzeją także z pewnością pokazy paradne Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Nowin, pod batutą Józefa Janaszka, w której aż roi się od urodziwych dziewcząt.

DOŚWIADCZENIA PROBOSZCZA

Kazimierskie koncerty karnawałowe mają długą i bogatą tradycję. Pierwszy odbył się w 2001 roku, niedzielna impreza będzie już dziewiątym tego rodzaju projektem.
W jej ramach zaplanowano również promocję nowej książki księdza Andrzeja Biernackiego. Twórca i kierownik zespołu Gorzkowianie, do niedawna proboszcz gorzkowskiej parafii, pierwszy w historii Honorowy Obywatel Kazimierzy Wielkiej - napisał dzieło "25 lat wspólnej drogi”.

"Z doświadczeń proboszcza parafii Gorzków w latach 1983-2008” - gdyż taki podtytuł nosi książka - to nie tylko autobiografia księdza Andrzeja. Autor kreśli w niej sylwetki wybitnych parafian, a także osób spoza parafii, które przyczyniły się do rozsławienia Gorzkowa. Książka ma ponad 300 stron i... blisko 900 zdjęć. Autorem większości z nich jest znany kazimierski fotografik Zdzisław Pilarski.

Adam LIGIECKI

źródło: Echo

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.180.174

-Port (2018-04-23 01:36:46)

PAdS

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg