Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół w Cudzynowicach

Dodał : MCK Data: 2008-09-26 09:52:14 (czytane: 8030)

Zespół Szkół Rolniczych ma 50 lat. Jubileuszowe obchody odbędą się w najbliższą sobotę. Przyjadą goście z całego kraju.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Uroczystości zainauguruje msza w intencji szkoły o godzinie 13 w kościele parafialnym pod wezwaniem Wszystkich Świętych.

Nabożeństwo koncelebrować będzie trzech duchownych: dziekan kazimierskiego dekanatu Janusz Mularz, proboszcz parafii Waldemar Pawlik oraz ksiądz Jan Dudek.

cudzynowice_50jubileusz_szkoly1.jpg
Jubileuszowe wydawnictwo prezentuje dyrektor Jacek Nowak. (A. Ligiecki)


Z CAŁEGO KRAJU

Część oficjalna urodzinowej gali odbędzie się w szkolnej hali sportowej. Stylizowanej na wielką salę lekcyjną, która wieczorem - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - zamieni się w salę balową.

Z okazji jubileuszu zorganizowano zjazd absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych. Przyjadą z różnych stron kraju, między innymi z Krakowa, Poznania, Warszawy, Katowic, Rzeszowa. Do dzisiaj mury szkoły-jubilatki opuściło 5161 osób. W gronie absolwentów znajdują się samorządowcy, pedagodzy, lekarze, przedsiębiorcy. W ciągu półwiecza w Cudzynowicach pracowało 176 nauczycieli różnych specjalności. Większość z nich weźmie udział w obchodach.

- Przygotowania do uroczystości idą pełną parą. Jesteśmy prawie gotowi, zostały drobne retusze, poprawki. Impreza ma być przygotowana perfekcyjnie - podkreśla Jacek Nowak, który od 2005 roku pełni funkcję dyrektora szkoły.

OPERACJA JUBILEUSZ

Z okazji jubileuszu wydano okolicznościową publikację. Książka „Wspomnienia tworzą historię - 50 lat Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach” liczy 280 stron i zawiera blisko 200 fotografii. Została zredagowana przez Ewę Damulewicz, jest zapisem wspomnień pedagogów, wychowawców, pracowników szkoły oraz absolwentów.

Przygotowanie jubileuszowej gali to zakrojona na szeroką skalę operacja, w której każdy ma swoje zadanie do wykonania. I tak panie profesor Beata Szmigiel i Iwona Widłak pracują z uczniami nad programem artystycznym. Końcowe korekty scenografii spoczywają w rękach Iwony Janowskiej, Marii Jackiewicz i Anny Zawilińskiej. Sekretarka Barbara Aloszko skrupulatnie sprawdza listy absolwentów, tak by nikogo nie pominąć. Z ogromną... tremą walczą prowadzący imprezę Jan Kopeć, pierwszy absolwent Technikum Rolniczego oraz Mariola Łudzik, która jest córką pierwszego nauczyciela w historii szkoły, Jana Kowala.

Osobny rozdział stanowi „jubileuszowa kuchnia”. Elżbieta Krawczyk z Rady Rodziców czuwa nad doborem potraw, sytością i elegancją stołu. Menu ustala Mirosław Gajda, a hitem kulinarnym będzie wyborny bigos domowy, przyrządzony przez restauratora Pawła Piątka. O to, by wszystko grało jak w zegarku, troszczą się dyrektor Jacek Nowak, wicedyrektor Andrzej Kowalik oraz Iwona Janowska i Czesława Szczygłowska, koordynatorzy projektu.

W RYTMACH MŁODOŚCI

- Z niecierpliwością czekamy na sobotnią uroczystość. To ważne wydarzenie dla naszej szkoły - twierdzą zgodnie Klaudia Kulesza i Anna Feledyk, uczennice klasy II LO.

Patronat honorowy nad obchodami jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Rolniczych objęli wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba i marszałek województwa Adam Jarubas. Spodziewani są znamienici goście. Po części oficjalnej ruszy wielki bal absolwentów. Zespół muzyczny przygotował kolekcję przebojów z lat 60., 70., 80., 90. i najnowsze hity. Tak, by każdy odnalazł się „w rytmach swojej młodości”. Taneczne harce na parkiecie mają trwać do białego rana.

Adam Ligiecki

źródło: Echo

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.234.223

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg