Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

III Kolarski Wyścig Uliczny w Kazimierzy Wielkiej (fotoretortaż)

Dodał : MC Data: 2009-07-30 13:13:49 (czytane: 3438)

Po raz trzeci ulicami Kazimierzy Wielkiej ścigali się kolarze o puchary starosty kazimierskiego. Startowało ponad pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek z Katowic, Krakowa, Kielc, Jędrzejowa, Buska, Chrobrza, Skarżyska-Kamiennej oraz powiatu kazimierskiego.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Kolarze w zależności od wieku mieli do przejechania od kilkudziesięciu metrów a posiadający licencję zawodniczą 2,3 i 10 krotnie pętlę o długości jednego okrążenia około 2300 metrów. Rywalizowano w czterech kategoriach: dzieci, kobiet, amatorów, sportowców. Organizatorami tegorocznej edycji byli: starostwo powiatowe w Kazimierzy Wielkiej,  firma handlowo-usługowa „ROLMET” w Kazimierzy Wielkiej, Kazimierski Ośrodek Sportowy, ULKS Tempo Cudzynowice.

wyscig_kazimierza.jpg 

 
Najliczniejszą ekipę wystawiła firma „ROLMET” pod wodzą pasjonata kolarstwa, zapalonego kolarza startującego w wielu prestiżowych wyścigach amatorskich – prezesa firmy Zbigniewa Frączka i ZEORK Skarżysko. W  barwach „ROLMET-u” ścigały się między innymi dzieci – począwszy od 5-latków, kobiety i seniorzy. Zawody otwierał i honorował zwycięzców wicestarosta kazimierski Waldemar Trzaska w asyście współorganizatora sportowego spotkania Zbigniewa Fraczka.

 

 fotoreportaż

Robert Gwóźdź 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.133.198

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg