Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

III edycja Świętokrzyskiej Jatki

Dodał : GS Data: 2018-08-01 10:06:16 (czytane: 480)

W dniach od 27-29 lipca w Czarnocinie i okolicach odbyła się już trzecia edycja Świętokrzyskiej Jatki - imprezy sportowej organizowanej przy współudziale Gminy Czarnocin. W tym roku w programie znalazły się trasy piesze oraz rowerowe.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Impreza rozpoczęła się w piątek 27 lipca o godz. 16.00 – wtedy to nastąpiło otwarcie bazy w budynku Szkoły Podstawowej w Czarnocinie. Równo o północy wystartowała trasa piesza na 100 km.

W sobotę 27 lipca ruszyły pozostałe trasy:

• trasa piesza na 50 km
  • trasa rowerowa na 130 km
  • trasa piesza na 25 km
  • trasa rowerowa na 50 km

Najmłodsi uczestnicy o godzinie 11.00 wyruszyli na swoją Mini Jatkę.

Naszą gminę na trasie pieszej na 25 km reprezentowali: Henryk Mróz i Łukasz Jajeśniak, którzy w swojej kategorii zajęli 4 miejsce oraz Edyta Mróz i Beata Derlatka, które zajęły 5 miejsce.  Na trasie rowerowej na 50 km wystartowali: Agata Pasternak, Agnieszka Paczkowska, Paweł Paczkowski, który zajął 3 miejsce. Puchar dla najmłodszego uczestnika otrzymał Filip Paczkowski.

Trasy zostały wyznaczone w postaci punktów kontrolnych oznaczonych lampionami. Każdy zawodnik musiał osobiście odwiedzić każdy punkt  i potwierdzić to w odpowiedni sposób na karcie startowej.

Podobnie jak w roku ubiegłym Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czarnocina przygotowały dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek.

Wieczorem odbyła się dekoracja najlepszych zawodników. Pamiątkowe puchary oraz nagrody wręczyła Wójt Gminy Czarnocin – Pani Maria Kasperek wraz z przewodniczącym Rady Gminy Panem Kazimierzem Warszawą.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności reprezentantom gminy Czarnocin, którzy zajęli tak wysokie miejsca.