Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Harcerze z Czarnocina uczcili Dzień Myśli Braterskiej

Dodał : GS Data: 2019-02-27 07:43:20 (czytane: 95)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Światowy Dzień Myśli Braterskiej to wielkie święto wszystkich skautów i harcerzy. Uświadamia wielkość i różnorodność ruchu, podkreśla braterstwo i pozwala poczuć jedność. Przypada 22 lutego w rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta i Olave Baden-Powellów. W tym dniu pamiętamy o tym, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku. Ten jeden dzień w roku, przypomina nam wszystkim dlaczego jesteśmy harcerzami. Wszyscy przekazujemy sobie ideę braterstwa, współpracy i pomocy innym. Staramy się wciąż pracować w myśl tych samych harcerskich ideałów sprzed lat.

Z tej okazji harcerze zgromadzeni w Świetlicy Podwórkowej w Czarnocinie zaprosili na uroczystą integracyjną zbiórkę harcerzy z zaprzyjaźnionej drużyny z Bejsc. Były zabawy, śpiewy, pląsy no i nie zabrakło tortu urodzinowego własnoręcznie przygotowanego.

Wszystkim druhom i druhnom życzymy prawdziwej przyjaźni i wielu niezapomnianych wydarzeń na harcerskim szlaku w służbie i przygodzie.

Kalendarz

ue_stopka.jpg