Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Harcerze z Czarnocina na trasie Rajdu Ponidzie – relacja

Dodał : GS Data: 2018-06-19 07:38:23 (czytane: 131)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Szukam, szukania mi trzeba Domu gitarą i piórem…”

Te słowa autorstwa Wojtka Belona zwanego bardem Ponidzia były motywem przewodnim tegorocznej konwencji rajdu. Na starcie rajdu, w Opatowcu, stawiła się ponad setka uczestników, w tym nasza drużyna Bławatków zgromadzona w Świetlicy Podwórkowej w Czarnocinie. Przed nami droga do Wiślicy. Po pierwszych zadaniach weszliśmy na teren kompleksu leśnego. I tu, nie jedyni zresztą, zgubiliśmy drogę (tego nie było w planie ). Na szczęście kompas wyznaczył trasę do następnego punktu kontrolnego. Zadania czekały nas różne: i logiczne, i matematyczne, ale też wymagające sprytu i uwagi. Daliśmy radę i w komplecie dotarliśmy na nocleg do Wiślicy. Dla odpoczynku i „ochłodzenia” emocji wysłuchaliśmy opowieści pochodzącego z Kazimierzy Wielkiej Damiana Czajki – ratownika medycznego z zawodu, a z zamiłowania ornitologa, przyrodnika i polarnika. Damian był jednym z uczestników Wyprawy Antarktycznej. Przebywając rok na stacji badawczej na Wyspie Króla Jerzego na biegunie południowym monitorował ptaki i ssaki.

W drugim dniu zmagań wzięliśmy udział w grze questingowej wokół grodu w Wiślicy. Zadebiutowaliśmy na III miejscu. Zmęczeni, ale szczęśliwi i dumni z ukończenia trasy wróciliśmy do domu.

Dziękujemy Pani Justynie Warszawa i Panu Pawłowi Paczkowskiemu za opiekę na trasie, oraz Pani Wójt Marii Kasperek za wsparcie, nie tylko duchowe.


Małgorzata Szpyt

Wychowawca

Kalendarz

ue_stopka.jpg