Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Harcerze przy wigilijnym stole

Dodał : GS Data: 2019-12-23 11:42:47 (czytane: 224)

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i kończący się rok 2019 to czas wigilijnych spotkań środowiskowych i podsumowań całorocznej pracy.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W czwartkowy wieczór harcerze działający przy Gminnym Ośrodku Kultury spotkali się aby spędzić w swoim gronie ten wyjątkowy i magiczny czas. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele lokalnego samorządu: Wójt Gminy Czarnocin Pani Maria Kasperek oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Warszawa. Są to wypróbowani przyjaciele naszej drużyny, wspierający nas w codziennych sytuacjach i promujący nasze działania. Były modlitwa, łamanie się opłatkiem i wigilijna kolacja. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, a druhny Maja, Julia i Weronika upiększały je dodatkowo grając na fletach.

Nasi harcerze drugi raz z rzędu uczestniczą w sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

W tym roku pod hasłem Światło, które daje moc… przekazaliśmy je na uroczystej sesji samorządowcom, odwiedziliśmy szkoły, a także wędrujemy do wszystkich parafii na terenie gminy.

Dziękując za dotychczasową współpracę życzę wszystkim zdrowych, wesołych, pogodnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie.

dh Małgorzata Szpyt

Kalendarz

ue_stopka.jpg