Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Gmina Czarnocin po raz drugi otrzymała nominację do „Świętokrzyskiej Victorii”

Dodał : GS Data: 2018-02-14 10:37:21 (czytane: 1978)

We wtorkowy wieczór 13 lutego 2018 roku odbyła się X Gala Świętokrzyskiej Victorii w Filharmonii Świętokrzyskiej. Uroczystość wręczenia nagród „ Świętokrzyskiej Victorii” wyróżnia najbardziej aktywne samorządy, przedsiębiorstwa a także osobowości.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

dyplomvictoria12018.jpgvictoria2018.jpg

 

 

 

Gospodarzami uroczystości byli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Arkadiusz Bąk, którzy wręczyli po pięć nominacji w kategorii „Samorządność”, „Przedsiębiorczość” i „Osobowość”.

Gmina Czarnocin już po raz drugi otrzymała nominację w kategorii „Samorządność”.
Jest to ogromny zaszczyt za tak ważne dla Gminy wyróżnienie. Kapituła doceniła aktywność Gminy i prace jaką wykonujemy na rzecz mieszkańców. Nominację z rąk Marszałka odebrali Pani Wójt – Maria Kasperek wraz z Panem Przewodniczącym Rady Kazimierzem Warszawą.

Gmina Czarnocin jako jedyna w powiecie kazimierskim już po raz drugi otrzymała nominację do „Świętokrzyskiej Victorii”. Jest to ważna nominacja dla Gminy, ponieważ w tym roku obchodzimy jubileusz 20 – lecia Województwa Świętokrzyskiego oraz 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Kalendarz

ue_stopka.jpg