Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Dyżur konsultanta prawnego dla obywateli Ukrainy oraz kurs języka polskiego

Dodał : malgorzata_pieron Data: 2022-09-09 12:26:19 (czytane: 508)

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego za pośrednictwem tut. Urzędu informuje, że rozpoczyna realizację Projektu nadzwyczajnego, finansowanego w ramach RPO WŚ na lata 2014-2020 pn.: \"Świętokrzyskie dla Ukrainy\".

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego za pośrednictwem tut. Urzędu informuje, że rozpoczyna realizację Projektu nadzwyczajnego, finansowanego w ramach RPO WŚ na lata 2014-2020 pn.: "Świętokrzyskie dla Ukrainy".

W ramach tego projektu udostępniony został dyżur konsultanta prawnego dla wszystkich obywateli Ukrainy mieszkających w województwie świętokrzyskim, którzy przekroczyli granicę Polski od 24 lutego 2022 r.

Rejestracja osób chcących skorzystać z usług konsultanta prawnego odbywa się telefonicznie 41 342-13-88 - telefony odbiera osoba ukraińskojęzyczna, w godzinach od 8:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku lub za pomocą poczty elektronicznej olha.hrabovska@sejmik.kielce.pl

Do zadań konsultanta prawnego należą min. konsultacje prawne dotyczące możliwości załatwienia różnego rodzaju spraw po przybyciu uchodźców do Polski, w tym w zakresie procedur dotyczących legalizacji pobytu w Polsce. konsultacje mogą dotyczyć także innej pomocy prawnej wynikającej z dynamicznie rozwijającej się sytuacji, która zaistniała po 24 lutego 2022 r. w związku z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainie.

Ponadto ROPS Urzędu Marszałkowskiego WŚ we wrześniu rozpocznie nabór do udziału w bezpłatnych kursach języka polskiego jako obcego wraz z możliwością przystąpienia do państwowych egzaminów certyfikatowych. Kursy zakończone egzaminem certyfikowanym mogą okazać się szczególnie przydatne osobom, które planują podjąć zatrudnienie i pozostać w Polsce na dłużej.

Wszelkie informacje dotyczące Projektu dostępne są na dwujęzycznej stronie internetowej www.swietokrzyskie.pro w zakładce Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej " Świętokrzyskie dla Ukrainy" oraz pod na tel. 41 342-16-92 oraz 41 342-13-88 (osoba ukraińskojęzyczna).


Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg