Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Druga edycja „Paragedon”

Dodał : GS Data: 2018-06-26 11:04:22 (czytane: 75)

Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie organizuje drugą edycję „Paragedon” – II Festiwal aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawnych. Festiwal odbędzie się na terenie Stadionu Lekkoatletycznego w Kielcach w dniu 22 września 018 roku w godzinach 8:00 – 16:00.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

„Paragedon” II Festiwal aktywności fizycznej, co cykl imprez kulturalno – sportowych skierowanych do osób niepełnosprawnych z Kielc oraz województwa świętokrzyskiego. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla uczestników jak i kibiców. W ramach organizowanego projektu uczestnicy z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną wezmą udział w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych i lekkoatletycznych, konkurencjach, grach zespołowych oraz konkursowych. W tym dniu odbędą się również konferencje i warsztaty poświęcone problematyce niepełnosprawności, z którą zmaga się rzesza osób w województwie , podczas których zainteresowani będą mogli skorzystać z porad specjalistów: rehabilitantów, terapeutów, diabetyków i wielu innych.

Głównym celem „Paragedon” jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia rozpowszechnienie sportu poprzez aktywizację osób niepełnosprawnych zapobiegnie izolacji, separacji i marginalizacji osób z niepełnosprawnością,. Kreowanie wizerunku niepełnosprawnych jako osób czynnych społecznie, odkrywanie zamiłowania do doskonalenia się w różnych formach aktywnością ruchowej, poprawa kondycji fizycznej i zdrowia poprzez sport, integracja osób zdrowych z osobami niepełnosprawnymi oraz przywracanie ich do życia społecznego.

Kalendarz

ue_stopka.jpg