Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Do 17 sierpnia ARiMR przyjmuje wnioski na zalesianie

Dodał : GS Data: 2015-07-24 18:57:08 (czytane: 1058)

Jeszcze do 17 sierpnia br. można składać wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pomoc może być przyznana do powierzchni nie większej niż 20 ha.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Wsparcie na zalesienie stanowi jednorazową, zryczałtowaną płatność z tytułu poniesionych kosztów wykonania zalesienia w wysokości od 4 984 zł/ha do 7 624 zł/ha (w zależności od nachylenia terenu, położenia gruntów na obszarach zagrożonych erozją wodną i rodzaju użytych sadzonek) oraz pokrycia kosztów ogrodzenia (8,82 zł/mb) lub zabezpieczenia palikami (1 132 zł/ha) wypłacaną w pierwszym roku zalesienia.
W kolejnych latach (corocznie przez 5 lat) wypłacana będzie premia pielęgnacyjna jako zryczałtowana płatność z tytułu poniesionych kosztów prac pielęgnacyjnych. Jej wysokość wynosi od 794 zł/ha/rok do 1 628 zł/ha również w zależności m.in. od nachylenia terenu, położenia gruntów na obszarach zagrożonych erozją wodną itp. oraz ochrony wykonanego zalesienia w kwocie 424 zł/ha.
Premia zalesieniowa przysługiwać będzie przez 12 lat. Stanowi ona zryczałtowaną płatność z tytułu pokrycia kosztów utraconych dochodów z działalności rolniczej w wysokości 1 215 zł/ha.
Wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie należy składać do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wzór formularza wniosku wraz z instrukcją oraz informacją dotyczącą innych niezbędnych dokumentów, znajduje się na stronie ARiMR.
Informacje w powyższej sprawie można także uzyskać w UG w Czarnocinie - pok. nr 15 bądź pod nr telefonu (41) 35-12-028 wew. 225 – osoba do kontaktów – Monika Łyp. 

Kalendarz

ue_stopka.jpg