Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Czarnocin powitał pielgrzymów z Włoch

Dodał : GS Data: 2016-07-27 15:01:56 (czytane: 1301)

W środę oficjalnie powitaliśmy w Czarnocinie młodzież z Włoch, która uczestniczy w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Prawie 80 - osobowa grupa pielgrzymów przyjechała do nas późną nocą.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Zakwaterowani zostali na sali gimnastcznej przy Szkole Podstawowej w Czarnocinie. Tuż po śniadaniu z młodzieżą spotkała sie Pani Wójt – Maria Kasperek oraz Przewodniczący Rady Gminy – Pan Kazimierz Warszawa, którzy wręczyli gościom pamiątkowe gadżety Gminy Czarnocin i życzyli udanego pobytu.

Gmina Czarnocin miała też mocny akcent na Festiwalu Młodych w Skalbmierzu, który odbył się w przddzień - 26 lipca. Do współnej zabawy porwały pielgrzymów dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Sokolinie. Na scenie zaprezentowali sie również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnocinie, natomiast Gimnazjum w Cieszkowach dumnie reprezentowała Ola Pobiega.
Za reprezentowanie naszej gminy dziękujemy i dzieciom i nauczycielom, szczególnie że poswięcili czas na przygotowania w okresie wakacyjnym. :) 

Kalendarz

ue_stopka.jpg