Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Casting w Hali Sportowej PMOS.

Dodał : AT Data: 2012-03-21 10:09:00 (czytane: 1584)

W dniu 25 marca 2012 r. w godzinach od 9.00 do 16.00 w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Busku-Zdroju przy ulicy Kusocińskiego 3, odbędzie się XXII Ogólnopolski Turniej Halowy w Castingu (wędkarstwie rzutowym) o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Kielcach, organizowany przez Koło PZW w Busku-Zdroju i Okręg PZW w Kielcach.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W zawodach wystartuje rekordowa liczba blisko 100 zawodników we wszystkich kategoriach  (tj. seniorzy, kobiety, juniorzy, juniorki i kadeci do 14 lat) z 10 okręgów PZW (Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Opole, Poznań, Skierniewice, Warszawa i Zamość) oraz z czeskiego okręgu Ostrawa.

Start w zawodach zapowiedziała wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, Czeszka Jana Bronckowa.

Atrakcję turnieju będzie udział aktualnej mistrzyni świata kobiet w 7-boju, czterokrotnej mistrzyni świata kobiet w odległości spinningowej w latach 2008, 2009, 2010 i 2011 oraz aktualnej rekordzistki świata kobiet w tej konkurencji (Wiedeń, lipiec 2011 r. – 75,06 m) - 19-letniej Magdaleny Kuzy z Buska-Zdroju.

W drużynie Bydgoszczy wystąpi wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy Natalia Pecyny, znana szerokim rzeszom wędkarzy dzięki występom w telewizyjnych programach wędkarskich (Taaaka ryba, Wędkarstwo sportowe.tv.) i na licznych forach internetowych.

W programie turnieju znajdą się wszystkie konkurencje docelowe castingu tj. dwie spinningowe (arenberg i skish spinningowy), jedna muchowa (skish muchowy) i jedna multiplikatorowa (skish multi).

Wszystkie trzy zawodniczki są specjalistkami  konkurencji docelowych, w tym zwłaszcza zaplanowanych do rozegrania w buskiej hali arenberga, skisha spinningowego i multiplikatorowego. Zapowiada się więc pasjonująca rywalizacja.

casting_pucyna.jpg
Natalia Pecyna z okręgu Bydgoszcz

casting_kuza.jpg
Magdalena Kuza – mistrzyni i rekordzistka świata kobiet
w rzucie na odległość ciężarkiem 7,5 grama

casting_bronckova.jpg
Jana Bronckova z Frydka-Mistka w czasie zawodów ASKO w Wiedniu w lipcu 2011 r.

W drużynie okręgu Poznań zobaczymy aktualnego mistrza świata seniorów w 5-boju Włodzimierza Targosza, który zdobył ten tytuł jako pierwszy z Polaków w ponad 50-letniej historii startów Polaków w zawodach najwyższej rangi.

casting_targosz.jpg
Włodzimierz Targosz – mistrz świata` 2011 w 5-boju w czasie skisha spinningowego.

W drużynie okręgu Kielce wystartuje mistrz i wicemistrz świata seniorów w konkurencjach multiplikatorowych 21-letni Jan Kita z Brodów, który sensacyjnie zdobył oba tytuły w swoim debiucie na mistrzostwach świata`2011 w Czechach.

casting_kita.jpg
Jan Kita - mistrz świata seniorów`2011 w skishu multi.

Sympatyków wędkarstwa zapraszamy na finały, które odbędą się w godzinach 14.30 – 15.30. W godzinach 14.30 – 15.00 zostaną rozegrane finały w rzutach do tarczy arenberga w kategoriach kadetów, juniorek, juniorów, kobiet i seniorów).  Największych emocji należy się spodziewać w godzinach 15.15 – 15.30, kiedy zostanie rozegrany finał sprintcastingu, będącego  połączeniem rzutów do tarczy z biegiem na dystansie ok. 1100 m. + karne rundy za „pudła”, wzorowanym na narciarskim biathlonie.

W finale tej konkurencji zobaczymy po trzech najlepszych zawodników w kategoriach kadetów, juniorów i seniorów. W sprintcastingu, w którym - oprócz pewnego oka i precyzji - liczy się również szybkość i umiejętność ochłonięcia po forsownym biegu, zwycięży zawodnik, który jako pierwszy ukończy konkurencję, bez względu na ilość trafień do tarczy.

Program zawodów przedstawia się następująco:

godz. 8.30 – 9.00 -  trening na rzutniach przygotowanych do zawodów,

godz. 9.00 – 9.30 -  uroczyste rozpoczęcie zawodów w Hali PMOS w Busku Zdroju,

godz. 9.30 – 14.15 -  runda eliminacyjna  zgodnie z harmonogramem,

godz. 14.30 – 15.00 -  finał arenberga w kategoriach: kadetów, juniorek, juniorów, kobiet i seniorów,    
             
godz.. 15.15 – 15.30 -  finał sprintcastingu w kategoriach kadetów, juniorów i seniorów,

godz.  15.45 -  16.15 - ogłoszenie wyników drużynowych i indywidualnych w wielobojach.

Wstęp wolny.

 


 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg