Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Buscy wędkarze rzutowi na mistrzostwach świata

Dodał : MCK Data: 2008-09-10 09:40:46 (czytane: 3659)

Buscy wędkarze rzutowi – Jacek Kuza i Magdalena Kuza rozpoczynają walkę na mistrzostwach świata w Krakowie.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Po raz pierwszy w historii sportu na Ponidziu w światowym czempionacie startują... ojciec i córka. Co więcej, buska nastolatka musi stawić czoła znacznie starszym od siebie rywalkom.

kuza_jacek_i_magda1.jpg
Jacek Kuza i Magdalena Kuza ruszają do walki o medale mistrzostw świata w castingu. (A. Ligiecki)


Kraków jest gospodarzem mistrzostw świata seniorów. Magda ma dopiero 15 lat, lecz w kategorii juniorskiej osiąga tak znakomite wyniki, że zasłużyła na miejsce również w „dorosłej” reprezentacji.

DWA "ZŁOTA” W AUGSBURGU

Są to zresztą drugie w tym roku mistrzostwa świata buskiej nastolatki. W lipcu Magdalena Kuza święciła triumfy na turnieju juniorek w niemieckim Augsburgu. Zdobyła cztery medale - w tym dwa złote, zostając mistrzynią globu w odległości spinningowej i skishu spinningowym. Wtedy też otrzymała nominację do kadry narodowej seniorek.

W sierpniu wygrała dwa turnieje krajowe, w tym w rodzinnym Busku, trenowała także na obozie reprezentacji w czeskim ośrodku Frydek Mistek. Forma naszej młodej mistrzyni idzie w górę. Magda nie ukrywa, że marzy o medalach w mistrzostwach seniorek. - Myślę, że największe szanse mam w mojej najmocniejszej konkurencji, odległości spinningowej. Z tym, że muszę poprawić wynik z Augsburga, przynajmniej o dwa, trzy metry. Ale... stać mnie na to - podkreśla z naciskiem.
reklama

Magdalena Kuza od 1 września jest uczennicą klasy IIId buskiego Samorządowego Gimnazjum numer 1. Casting trenuje od ośmiu lat. W szkole najbardziej lubi język angielski i wychowanie fizyczne. W telewizji najchętniej ogląda filmy komediowe i seriale, czyta literaturę fantasy i przygodową (jej ulubioną postacią książkową jest Harry Potter).

URLOP NA FORMĘ

Jacek Kuza, najbardziej utytułowany polski rzutowiec, ojciec i trener Magdy, będzie miał "oko” na córkę w czasie krakowskich mistrzostw. - Madzia rywalizuje teraz w gronie seniorek, a wyniki są tu inne niż w kategorii juniorskiej. Dlatego, chcąc walczyć o czołowe miejsca, musi poprawić swoje rekordy życiowe. Myślę jednak, że ma realne szanse na zdobycie medalu - ocenia.

Nasz mistrz wie najlepiej, jak to się robi. Zdobył już 20 medali podczas mistrzostw świata i Europy. Jest również rekordzistą globu i pierwszym w historii polskiego wędkarstwa złotym medalistą Światowych Igrzysk - Akita 2001. W Krakowie chciałby powiększyć swoją medalową kolekcję.

Jacek Kuza, który na co dzień jest sędzią, przed mistrzostwami w Krakowie wziął tygodniowy urlop i do ostatniego dnia szlifował swoją formę. Nie było natomiast taryfy ulgowej dla Magdy. Młoda czempionka chodziła przykładnie do szkoły, trenując popołudniami. Okolicznościowy "urlop” otrzymała dopiero wczoraj - na czas mistrzostw świata.

WALCZĄ NA BŁONIACH

Uroczyste otwarcie imprezy miało miejsce wczoraj wieczorem, na krakowskim Rynku. Dzisiaj - na Błoniach - rozpoczyna się rywalizacja najlepszych wędkarzy. Mistrzostwa potrwają do soboty, 13 września.

Adam Ligiecki

źródło: Echo

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg