Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

BAJECZNE ŚWIĘTO DZIECI

Dodał : EW Data: 2009-06-12 10:04:28 (czytane: 8139)

Już jutro 13 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na 7. Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Będziemy świadkami premiery wielkiej plenerowej księgi Przygód Koziołka Matołka w formacie XXL, wspólnie ustanowimy rekord w jednoczesnym czytaniu Przygód Koziołka oraz będziemy świętować jego 76. urodziny.


Na scenie będzie mnóstwo atrakcji: od występów teatralnych, przez tańce, aż po znane wszystkim piosenki śpiewane przez Mistrzów Muzyki.


W tym roku Pacanów odwiedzi mnóstwo znanych i lubianych osób, które nie tylko będą czytać nam bajki, ale także jak np. Dorota Zawadzka znana wszystkim Superniania pokaże jak bawić się całą rodziną. Posłuchamy także krótkiego występu Jacka Wójcickiego, a całość zakończy występ zespołu dziecięcego Arki Noego.

 


(zobacz relację video z ubiegłego roku)Na wszystkie dzieci czeka także mnóstwo atrakcji poza sceną: w namiocie Baju Baju posłuchamy bajek i legend niemieckich – trochę śmiesznych trochę strasznych, podczas warsztatów nauczymy się robić biżuterię, oraz wykonać samodzielnie kukiełki z kolei na Małym Festiwalu Nauki, każdy będzie mógł zamienić się w małego chemika oraz poznać prawa fizyki poprzez zabawę i ciekawe doświadczenia; policja przygotowała dla naszych najmłodszych miasteczko samochodowe, gdzie dzieci z bliska poznają policyjne pojazdy, zobaczymy także tresurę psów oraz pokaz mody odblaskowej;czeka Was także zabawa w wielkiej piaskownicy, układanie klocków Cobi oraz gry i zabawy, które poprowadzi sam Koziołek Matołek.


Na rynku w Pacanowie czekają na Was bicykle i monocykle, ogólnopolskie warsztaty kowalstwa oraz zabawy tematyczne: zajęcia ceramiczne w pracowni majstra Lepigliny, zabawy u Hanki i Rumcajsa, nauka gry w disc – golfa, bajkowe malowanie, jazda na piętrowym rowerze, gry i zabawy z Hobbitami: krykiet, petanque, szczudła, przeciąganie liny, zespołowe narty, gra „Skarb smoka Smauga”, robienie  gwizdków i kijów wędrowca, tworzenie labiryntów, klockarnia - klockowe poruszanie wyobraźni, nauka wiklinowych splotów, warsztat rzeźbiarza, warsztat samby, warsztat ozdób z koralików i origami, malowanie pierników, Szkoła cyrkowa: klownada, akrobacja na chuście, kuglarstwo, zabawy z sianem, w sianie i na sianie, Taniec z ogniem.


Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg