Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Atrakcyjny rajd 'terenówek' w Kazimierzy Wielkiej

Dodał : MCK Data: 2009-05-22 11:25:44 (czytane: 8973)

22 i 23 maja zostanie rozegrany II Kazimierski Rajd Samochodów Terenowych 2009. To najbardziej prestiżowa tego rodzaju impreza w południowej części regionu świętokrzyskiego. Patronem medialnym rajdu jest 'Echo Dnia'.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Na piątek, 22 maja, zaplanowano próbę nocną. Zostanie rozegrana o godzinie 22 w dwóch klasach: wyczynowej i sportowej. To nocny przejazd o długości 70 kilometrów, z licznymi "atrakcjami” dla kierowców - jak bagno, piaskownia, górki, las czy przeprawa wodna.

 

rajd_terenowek1.jpg

Potężne auta terenowe obejrzymy już niedługo na rajdzie w Kazimierzy Wielkiej. (A. Ligiecki)

 

Nazajutrz od godziny 9.45 oglądać będziemy widowiskowy odcinek specjalny, na trasie w rejonie hali sportowej przy ulicy Kościuszki. Rywalizacja toczyć się będzie w trzech klasach: amatorskiej, wyczynowej oraz sportowej, a i tu czekają na rajdowców "niespodzianki”: ostre najazdy, stroma górka... i błoto po osie. Imprezę zakończy ognisko, podczas którego nastąpi wręczenie nagród i pucharów.

Do kazimierskiego rajdu zgłosiło się już kilkanaście załóg, z województw świętokrzyskiego i małopolskiego. Najpopularniejszym autem terenowym jest na razie suzuki samurai, ale kierowcy starować będą także na suzuki vitara, mitsubishu pajero, nissan patrol.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do poniedziałku, 18 maja, pod numerem telefonu: 0696-486-555 (dyrektor rajdu - Robert Pleszyński). Imprezę organizują Koło Automobilklubu Kieleckiego w Kazimierzy Wielkiej oraz Kazimierski Ośrodek Sportowy.

 

(ALI)

źródło: Echo

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.180.174

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg