Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Adam Jarubas zrezygnował z mandatu posła - pozostanie marszałkiem województwa świętokrzyskiego.

Dodał : MC Data: 2011-10-17 18:48:26 (czytane: 11006)

Adam Jarubas, prezes świętokrzyskiego PSL, zrezygnował z mandatu posła - nadal pełnił będzie funkcję marszałka województwa świętokrzyskiego.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W wyborach parlamentarnych lider świętokrzyskich ludowców uzyskał największą liczbę głosów spośród kandydatów PSL w całym kraju. Mandat poselski, który miał objąć Jarubas przypadnie Markowi Gosowi, dotychczasowemu przewodniczącemu sejmiku województwa świętokrzyskiego.

 

Dziś po południu marszałek województwa wydał oświadczenie, które zamieszczamy poniżej:

"Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" - to cytat z Cypriana Kamila Norwida, największego racjonalisty wśród polskich poetów. Od początku mojej pierwszej marszałkowskiej kadencji uważałem, że województwo świętokrzyskie jest dla mnie i dla członków partii, którą kieruję, wielkim zbiorowym obowiązkiem. Obowiązkiem, który spełniać należy godnie, efektywnie i sprawiedliwie. Nie wypływa to z taniej kokieterii a tym bardziej z braku pokory. W takim też duchu zdecydowałem się kandydować na posła w ostatnich wyborach parlamentarnych. Nie dla zaszczytów, kariery czy spektakularnych błyskotek,jakie niesie ze sobą pozycja jednego z wybrańców narodu, lecz kierując się wyzwaniem i hasłem: "Dla wspólnego dobra...", które przyświecało kandydatom świętokrzyskiego PSL-u w kampanii wyborczej. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że duża rzesza wyborców obdarzyła mnie ogromnym zaufaniem.

Życie składa się z mniejszych bądź większych decyzji. Z decyzji łatwych, ale także takich, które swoją wagą, ważnością i siłą nie tyle przerastają człowieka (a szczególnie polityka ), co w imię odpowiedzialności społecznej skłaniają go do szukania porady, dyskusji, konsultacji czy grupowej refleksji, aby wykluczyć w konsekwencji błędy zaniechania, przypadkowości, zachowawczości bądź przerostu emocji nad racjonalną praktyką. Teraz właśnie znalazłem się na dylematycznym rozdrożu pomiędzy karierą poselską a marszałkowską misją. Obiecałem wyborcom, że podejmując decyzję wybiorę wariant optymalny, który przełoży się na nasze wspólne dobro, na wymierną korzyść dla naszego województwa.

W obecnych warunkach, przy których trudno przewidzieć kiedy, w jakim składzie i z jakim zapleczem parlamentarnym zostanie sformowany rząd podjęcie dobrej i pewnej decyzji jest szczególnie trudne. Przed jej podjęciem odbyłem szereg konsultacji m.in. z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem, eurodeputowanym Czesławem Siekierskim, samorządowcami, rektorami świętokrzyskich uczelni i przedsiębiorcami. Poprosiłem o opinię również moje koleżanki i kolegów z zarządu wojewódzkiego PSL. Odebrałem mnóstwo SMS-ów, maili, telefonów i odbyłem wiele bezpośrednich rozmów. Zdecydowana większość namawiała mnie do pozostania na zajmowanym stanowisku. Na takie rozwiązanie wskazała również większość uczestników sondy w jednej z kieleckich gazet.

Wobec wielu niewiadomych, braku klarowności co do przyszłych koalicyjnych układów i możliwości mojej efektywnej pracy dla regionu świętokrzyskiego jako parlamentarzysty, podjąłem decyzję o pozostaniu w samorządzie województwa. Mam świadomość, że dla części moich wyborców jest to decyzja trudna do zaakceptowania ale żywię nadzieję, że swoją pracą dla województwa udowodnię, że warto było zaufać mnie i PSL. Wiem że Wasze głosy nie będą stracone, że odnieśliśmy sukces w postaci dodatkowego mandatu. Jestem przekonany, że dzięki temu głos płynący ze świętokrzyskiego będzie lepiej słyszany tam gdzie zapadają decyzje ważne dla naszego województwa. Mam nadzieję, że z czasem przybierze to również wymiar personalny w najwyższych strukturach naszego państwa. Inna, mocniejsza będzie też pozycja marszałka, zabiegającego w Warszawie i Brukseli o sprawy regionu w obliczu zbliżającego się kryzysu gospodarczego. Natomiast wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego bez względu na zapatrywania polityczne) proszę o czynną współpracę, a ja wszelkimi siłami postaram się nie strącić wysoko zawieszonej przez wyborców poprzeczki.

Adam Jarubas


 /red/

 


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.229.51

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg