Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

100 urodziny Pana Bolesława Chaci z Bieglowa

Dodał : GS Data: 2019-11-12 12:43:08 (czytane: 211)

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Wyjątkowa uroczystość miała miejsce w dniu 10 listopada 2019r. Swoje setne urodziny obchodził Bolesław Chacia – mieszkaniec Bieglowa gminy Czarnocin. Z tej to okazji w Kościele Parafialnym w Stradowie odbyła się Msza Święta w której uczestniczył Jubilat, władze samorządowe gminy Czarnocin oraz województwa: Wójt Maria Kasperek, Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Warszawa oraz Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Wójt Maria Kasperek złożyła solenizantowi wyrazy uznania, życząc jednocześnie pogody ducha i miłości doświadczanej od najbliższych sobie osób. Pani Wojewoda odczytała list, który na ręce Jubilata skierował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, oraz przekazała osobiste życzenia. Taki dzień, jak dzisiaj, jest dla nas wyjątkowym świętem. Niewielu ludziom Opatrzność Boska pozwala osiągnąć wiek, o którym marzymy wszyscy i niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny jubileusz. Do życzeń dołączył Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Warszawa. Szanownemu Jubilatowi wręczono list gratulacyjny oraz kosz kwiatów.

Dla Pana Bolesława 9 listopada to wspaniała data, i choć z roku na rok sił ubywa, to cieszy się z każdego kolejnego przeżytego dnia. Pomimo sędziwego wieku czuje się bardzo dobrze, dla niego czas najzwyczajniej się zatrzymał.

Kalendarz

ue_stopka.jpg