Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

MAREK NAPIÓRKOWSKI TRIO -''KonKubiNap''- koncert w Imosówce.

Dodał : AT Data: 2012-03-02 17:14:11 (czytane: 1748)

Zapraszamy na koncert promujący najnowszą płytę MARKA NAPIÓRKOWSKIEGO TRIO - "KonKubiNap". Koncert odbędzie się 4 marca 2012r. o godz. 19.00 w klubie Imosówka w Busku-Zdroju.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Marek Napiórkowski, jeden z najbardziej cenionych polskich gitarzystów jazzowych, nagrał swoją trzecią płytę - "KonKubiNap" - podczas trasy koncertowej po Polsce. Towarzyszą mu Cezary Konrad na perkusji i Robert Kubiszyn na basie. Okładkę tej niezwykłej płyty zdobi zdjęcie z krakowskiego Lizarda.

Wydany przez Universal Music Polska album został nagrany podczas ubiegłorocznych (jesień 2010) koncertów grupy w klubach jazzowych w kilku miastach Polski i udowadnia, że zespół Napiórkowskiego to muzycy z samej jazzowej czołówki. Dodajmy, że okładkę tej niezwykłej płyty zdobi zdjęcie z krakowskiego Lizarda.

"Na początku trasy nie byliśmy przekonani, czy będzie z tego płyta - powiedział PAP Napiórkowski. - Co do samej natury materii muzycznej, wydaje mi się, że ten projekt jest bardziej improwizowany niż poprzednie i dobrze, że został nagrany na żywo. Wszystko się dzieje tu i teraz, dlatego myślę, że nagranie koncertowe jest lepszym rozwiązaniem niż studyjne".

Marek Napiórkowski Trio to formacja, w której skład wchodzi trzech cenionych muzyków: gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad. Koncerty tria to zwykle połączenie energetycznych utworów z nastrojowymi balladami. Zespół prezentuje publiczności bardzo różnorodny stylistycznie materiał. Na nowej płycie Napiórkowski wzbogaca jeszcze swój repertuar dwiema kompozycjami klasyków: "Giant Steps" Johna Coltrane'a i "Havona" Jaco Pastoriusa. "To znakomity materiał do improwizacji" - tłumaczył Napiórkowski.

Artysta nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami sceny polskiej (m.in. z Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Krzysztofem Ścierańskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Stańko i Dorotą Miśkiewicz) i z gwiazdami światowego jazzu (m.in. z Patem Methenym, Richardem Boną, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Ivanem Linsem, Klausem Doldingerem).

"KonKubiNap" to trzecia solowa płyta gitarzysty, po "Nap" (2005) i "Wolno" (2007). Cztery razy był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem Full Drive, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i własnymi projektami.

Robert Kubiszyn to gitarzysta basowy i kontrabasista, mający na koncie współpracę min. z Adamem Pieronczykiem, Deanem Brownem, Jonem Herringtonem, Mino Cinelu, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Schneider. Kubiszyn grał również na dwóch poprzednich płytach Napiórkowskiego.

napiorkowski_trio.jpg 

Cezary Konrad to znany perkusista, nieprzerwanie od roku 1992 uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top czasopisma "Jazz Forum". Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Joe de Franco, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert.

"Jeden z najlepszych gitarowych–jazzowych krążków w tegorocznej ofercie, bez podziału na kontynenty, to dzieło rodzime, niezastąpionego Marka Napiórkowskiego i jego kompanów" - napisał Piotr Iwicki ("Jazz Gazeta").

"Trójca złożona z muzyków z samych szczytów rankingowych gra wyśmienicie, brzmi nie mniej świetnie i do tego jeszcze koncertowo" - ocenił najnowszą płytę Napiórkowskiego Maciej Karłowski.

Marek Napiórkowski to jeden z najlepszych gitarzystów i kompozytorów w Polsce. Grał i nagrywał m.in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem,Richardem Boną, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Gregoirem Maretem, Adamem Holzmanem, Sugarem Blue, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Klausem Doldingerem (Passport), Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim... Nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami!

 Źródło i więcej informacji na: www.imosowka.plKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.120.195

Dodaj komentarz

Kalendarz

ue_stopka.jpg